SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Jak Polacy odbierają telewizję i ile za nią płacą?

37 proc. Polaków odbiera telewizję kablową, a 34 proc. – tradycyjny naziemny sygnał analogowy – wynika z badania PBS DGA. Przeciętna opłata miesięczna za korzystanie z telewizji kablowej lub cyfrowej wynosi 45 zł.
 

Jak Polacy odbierają telewizję i ile za nią płacą?

Najpopularniejszym sposobem odbierania telewizji są w Polsce sieci kablowe, z których korzysta 37 proc. osób. Ponad 30 proc. Polaków odbiera naziemny sygnał analogowy lub cyfrowy – przede wszystkim satelitarny, a zdecydowanie rzadziej naziemny. Z telewizji nie ogląda jedynie 0,7 proc. osób w naszym kraju.70 proc. Polaków korzystającej z  telewizji kablowej lub cyfrowej płaci za to od 21 zł do 60 zł miesięcznie. Nie więcej niż 20 zł wynoszą rachunki 14 proc. osób, od 61 zł do 80 zł – 9,5 proc., natomiast powyżej 80 zł – 6,5 proc. Średnia miesięczna opłata wynosi 45 zł.

Ponad połowa Polaków jest zadowolona ze swojego dostawcy telewizji.Badanie korzystania przez Polaków z telewizji zostało przeprowadzone przez PBS DGA na zlecenie Urzędu Komunikacji Elektronicznej od 1 do 14 grudnia ubiegłego roku. Ankiety w formie indywidualnych zestandaryzowanych wywiadów kwestionariuszowych (PAPI) objęły reprezentatywną próbę gospodarstw domowych – 1602 osób w wieku 15 lat i powyżej.
 

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Jak Polacy odbierają telewizję i ile za nią płacą?

2 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
marecki
Ciekawe czy te proporcje sie beda zmieniac. Patrzac na wykres, wiele osob jest odbiera tv przez antene analogowa lub satelitarna, a moim zdaniem jednak kablowa telewizja przebija wzsystko inne. I dalej - przegladajac oferty operatorow, wnioskuje, ze TP zacznie byc znazcacym grazcem na rynku. Dlaczego? Otoz przez ich ogromna kablowa infrastrukture oraz ich planwoane inwestycje. Juz teraz maja ciekawa oferte programowa, a jak beda ja rozszerzac obszarowo, to nie widze dla nich konkurencji.
8 8
odpowiedź
User
regionalny
Ankieta nie jest precyzyjna gdyż pomija odbiór programów regionalnych.
Należałoby ją uzupełnić o pytanie "w jaki sposób odbierasz program regionalny".
Dotyczy to przede wszystkim abonentów tak bardzo modnych w ostatnim okresie platform satelitarnych. Abonenci satelitarnych platform cyfrowych
(z wyjątkiem województwa warszawskiego) odbierają obecnie programy regionalne z analogowej telewizji naziemnej. A co będzie po wyłączeniu analogu w danym regionie?
Lepiej dokonać rzeczywistej oceny sytuacji i oszczędzić społeczeństwu takich niespodzianek
8 8
odpowiedź