SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Kanadyjski wywiad analizuje możliwe zagrożenia ze strony TikToka

Kanadyjski wywiad elektroniczny analizuje, jakie zagrożenia może stwarzać dla bezpieczeństwa kraju używanie TikToka – poinformował w czwartek premier Justin Trudeau.

Article

"Ludzie mają obawy związane z TikTokiem. Myślę, że oczywiście przyglądają się sprawie bardzo uważnie" - powiedział Trudeau, odnosząc się do pytań dziennikarzy w sprawie planów zakazu używania TikToka w USA. Dodał, że Communications Security Establishment (CSE – wywiad elektroniczny) analizuje kwestie bezpieczeństwa związane z TikTokiem, a rząd Kanady obserwuje decyzje podejmowane w USA.

Publiczny nadawca CBC cytował maila otrzymanego z TikToka, w którym podkreślono, że firma nigdy nie przekazywała danych kanadyjskich użytkowników aplikacji rządowi Chin i nigdy by tego nie zrobiła, ponieważ dane kanadyjskich użytkowników są przechowywane na serwerach w USA i Singapurze.

Surowe prawo w USA

Amerykański Senat przegłosował w środę prawo zabraniające pracownikom federalnym korzystania z chińskiej aplikacji TikTok. Przyczyną są obawy, że Pekin może wykorzystać popularny program do szpiegowania Amerykanów z tego względu, że w Chinach istnieje prawny wymóg dla firm przekazywania rządowi danych, do których rząd chce mieć dostęp.

To właśnie chińska firma – ByteDance – jest właścicielem TikToka. Wcześniej około 12 stanów USA podjęło podobne działania.

Reprezentujący partię republikańską senator Marco Rubio we wtorek przedstawił projekt ustawy mającej na celu całkowite zakazanie TikToka w USA. Dyrektor FBI Chris Wray stwierdził w zeszłym miesiącu, że amerykańskie operacje TikTok budzą obawy o bezpieczeństwo narodowe.

TikTok jest własnością chińskiej firmy ByteDance. Jak wynika z badania Mediapanel, w październiku w Polsce TikToka odwiedziło 9,9 mln użytkowników, spędzając tam przeciętnie 25 godzin.

ByteDance obniżył prognozę tegorocznych wpływów reklamowych swojej platformy społecznościowej z przynajmniej 12 mld dol. do 10 mld.

Dołącz do dyskusji: Kanadyjski wywiad analizuje możliwe zagrożenia ze strony TikToka

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Kiedyś to było
Kanada, kraj rządzony przez Trudeoau to ba 100% coś znajdą. Czyli tiktok już się może zbierać z byłej Kanady pachnącej żywicą bo teraz to ona żywicą nie pachnie a może bawet wcale nie pachnie.
6 1
odpowiedź