SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Kolejne odejście z Agory

Jakub Sawa, dyrektor ds. wzrostu (director of growth) „Gazety Wyborczej” (Agora), po ponad czterech latach rozstaje się z firmą. Stwierdził, że chce „rozwijać się zawodowo poza jej strukturami”.

Jakub Sawa (screen: YouTube/Jakub Sawa)Jakub Sawa (screen: YouTube/Jakub Sawa)

Jakub Sawa o odejściu z Agory poinformował na LinkedIn. „Po 4,5 latach nadszedł moment, aby zakończyć współpracę z Agora SA i rozwijać się zawodowo poza jej strukturami” - zaznaczył.

„Digitalizacja takiej organizacji jak Wyborcza.pl to było bardzo duże wyzwanie, które uważam, że udało mi się zrealizować. Jeżeli masz firmę, która ma jasno określoną misję, a na pokładzie ludzi, którzy ją realizują i potrzebujesz pomocy w marketingu online - zapraszam do kontaktu. Formalnie jestem dostępny od 1 czerwca” - dodał.

Jakub Sawa w  2021 roku został director of growth „Gazety Wyborczej”, kierował nowo utworzonym działem wzrostu, w skład którego wszedł m.in. zespół SEO i social media. Wcześniej był szefem SEO i rozwoju projektów cyfrowych.

Jak podkreślił w innym wpisie na LinkedIn, udało mu się w ciągu czterech lat współpracy nauczyć firmę, że SEO to „proces, w którym uczestniczy cała organizacja i jest maksymalnie transparentny”, a social media „potrafią kreatywnie budować zaangażowanie, nowe kanały dotarcia do czytelników i potrafią skutecznie »sprzedawać«”. Stworzył też dwa merytoryczne zespoły SEO i social mediów.

Sawa jest właścicielem i szefem firmy Sawa Projekt, zajmuje się konsultingiem i doradztwem w zakresie analityki, e-commerce oraz SEO/SEM.

Agora zwalnia 180 osób

12 lutego w Agorze ruszyły zwolnienia grupowe, które mają objąć do 180 pracowników: 150 z „Gazety Wyborczej” i 30 z Gazeta.pl. Warunki redukcji zatrudnienia zostały uzgodnione z działającymi w spółce związkami zawodowymi. Zwolnienia potrwały do końca marca, mają firmę kosztować ok. 10 mln. zł.

W ramach zwolnień pożegnano się z prawie wszystkimi pracownikami działu korekty, ok. 20 pracownikami warszawskiej drukarni, a także wielu dziennikarzy, m.in. Katarzyną Wężyk, Annę J. Dudek, Donatą Subbotko, Jackiem Szczerbą oraz większością osób z zespołu BIQdata.pl.

W czwartym kwartale ub.r. grupa Agora przy wzroście przychodów o prawie jedną trzecią zarobiła na czysto 50,9 mln zł. Po przejęciu Eurozetu skokowo zwiększyły się jej wyniki w pionie radiowym.

Dołącz do dyskusji: Kolejne odejście z Agory

8 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
JS
Wirtualne Media, coś Wam się pomieszało. Sawa był odpowiedzialny za wzrost niewielkiej "Gazety Wyborczej", a nie całej Agory.
odpowiedź
User
fan
Kuba, szkoda i powodzenia!
PS. ale zdjęcie ci wybrali xD
odpowiedź
User
los
Ale ten wzrost to nie był zbyt wielki, prawda? Takie półtora metra w kapeluszu.
odpowiedź