SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Jan Dworak i Krzysztof Luft zaraz po odejściu z KRRiT zaczęli wspierać KOD

Jan Dworak i Krzysztof Luft zaraz po zakończeniu kadencji w Krajowej Radzie Radiofonii i Telewizji zaczęli wspierać działania Komitetu Obrony Demokracji. Deklarują pomoc w przygotowaniu koncepcji rekonstrukcji mediów publicznych.

Krzysztof Luft i Jan Dworak przed licznikiem KOD-u, fot. Beata ChojnackaKrzysztof Luft i Jan Dworak przed licznikiem KOD-u, fot. Beata Chojnacka

Jan Dworak i Krzysztof Luft, tak samo jak trzej pozostali członkowie KRRiT, zakończyli sześcioletnią kadencję w Krajowej Radzie nie zgodnie z planem na początku sierpnia, tylko dopiero w zeszłym tygodniu, kiedy prezydent powołał dwóch brakujących członków nowego składu KRRiT: Janusza Kaweckiego i Andrzeja Sabatowskiego. Do Krajowej Rady Dworak i Luft zostali wskazani przez poprzedniego prezydenta Bronisława Komorowskiego.

Zaraz po zakończeniu pracy w KRRiT, w czwartek w zeszłym tygodniu obaj zmienili cyfrę na liczniku przed Kancelarią Prezesa Rady Ministrów odliczającym dni od nieopublikowania przez rząd wyroku Trybunału Konstytucyjnego z początku marca br. Zadeklarowali też wsparcie KOD-u w działaniach na rzecz monitorowania wolności słowa i niezależności dziennikarskiej oraz odbudowy mediów publicznych.

- Niszczenie mediów publicznych przez partię Jarosława Kaczyńskiego wskazuje na konieczność wbudowania w system prawny większych gwarancji niezależności mediów. Niezbędna jest także silniejsza ochrona zawodu dziennikarza - powiedział Krzysztof Luft.

W sobotę Luft wziął udział w marszu KOD-u, m.in. u boku polityków partii opozycyjnych oraz redaktora naczelnego „Gazety Wyborczej” Adama Michnika. - Było pięknie - ocenił na swoim profilu twitterowym.

Jan Dworak i Krzysztof Luft mocno krytykowali zmiany w funkcjonowaniu mediów publicznych wprowadzane przez obecny rząd. Kiedy pod koniec grudnia ub.r. parlament przyjął nowelizację ustawy, zgodnie z którą nowe władze tych mediów powoływał minister Skarbu Państwa, Luft porównał to do pirackiego abordażu, a w sierpniu br. skrytykował zarządzanie Telewizją Polską przez Jacka Kurskiego. Jan Dworak w lipcu powiedział portalowi Wirtualnemedia.pl, że TVP jest teraz „stacją obecnej władzy politycznej”, zarzucił też nadawcy utratę prestiżu i pozycji rynkowej. Wcześniej krytykował kolejny etap reformy mediów publicznych koordynowany przez Krzysztofa Czabańskiego.

W ostatnich tygodniach swojego urzędowania poprzedni skład KRRiT upomniał Telewizję Polską za relacje w „Wiadomościach” ze szczytu NATO w Warszawie i rozmowę Adriana Klarenbacha z senatorem Janem Rulewskim w TVP Info, a także ostre wypowiedzi Jana Pietrzaka podczas koncertu retransmitowanego w TVP Kultura.

Dołącz do dyskusji: Jan Dworak i Krzysztof Luft zaraz po odejściu z KRRiT zaczęli wspierać KOD

20 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Tusk Vision Network
Ha, ha, ha! :) a może ktoś spodziewał się innego kroku, po tych "obiektywnych" ludziach merdiów?... :) Teraz dopiero można ocenić WSZYSTKIE decyzje tych kmiotów dziennikarstwa... :) Brawo Dworak! Brawo Luft! tak trzymać chłopcy! :)
odpowiedź
User
She
Żenada....
odpowiedź
User
MT
Niestety polityczne aparadczyki. Wsród byłej Krajowej Rady to był standard.
odpowiedź