SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Dwa filmy o Janie Pawle II w Wielkanoc w TVN7

Telewizyjna Siódemka podczas najbliższych Świąt Wielkanocnych wyemituje dwa filmy fabularne o Janie Pawle II. To produkcje, które miały premierę kilkanaście lat temu na antenie TVN.

„Karol. Człowiek, który został papieżem” Article

W niedzielę 9 kwietnia br. o godz. 12.40 będzie można obejrzeć film „Karol. Człowiek, który został papieżem”. Jest to opowieść o życiu Karola Wojtyły od wybuchu II wojny światowej do 16 października 1978 roku, gdy jako kardynał został wybrany na biskupa Rzymu.

>>> Praca.Wirtualnemedia.pl - tysiące ogłoszeń o pracę

Dzień później o 15.30 stacja wyemituje kontynuację filmu, czyli „Karol. Papież, który pozostał człowiekiem”. Obraz przedstawia losy Karola Wojtyły od momentu, kiedy został wybrany na papieża.

W roli głównej w obu filmach wystąpił Piotr Adamczyk, który do dziś jest kojarzony z rolą zmarłego papieża. 

„Franciszkańska 3” o Janie Pawle II

Od kilku tygodni o Janie Pawle II jest głośno w mediach za sprawą reportażu TVN24 „Franciszkańska 3” autorstwa Marcina Gutowskiego. Materiał pokazany w programie „Czarno na białym” na podstawie relacji pokrzywdzonych i dokumentów przedstawia zaniechania polskiego papieża w sprawie księży pedofilów z czasów przed objęciem Stolicy Apostolskiej. Karol Wojtyła jako biskup i arcybiskup krakowski nie podejmował odpowiednich działań po sygnałach o przestępstwach seksualnych podlegających mu księży - opisano w materiale.

- Reportaż „Franciszkańska 3” jest efektem wielomiesięcznej pracy, opartej na wieloźródłowych dokumentach, relacjach świadków i - co najważniejsze - daje głos samym ofiarom. Przeszedł kilkuetapową weryfikację i powstał zgodnie z najwyższymi standardami dziennikarskimi - skomentowano materiał w „Faktach” TVN. - Rolą niezależnych i rzetelnych mediów jest pokazywać fakty, nawet jeśli są one bolesne i trudne do przyjęcia. Każdy z Państwa może reportaż samodzielnie ocenić, jest on dostępny w TVN24 GO - dodał.

Udział Siódemki w rynku telewizyjnym wśród wszystkich widzów w 2022 roku wyniósł 3,07 proc., a w grupie 16-49 było to 3,92 proc.

Dołącz do dyskusji: Dwa filmy o Janie Pawle II w Wielkanoc w TVN7

11 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Krzysiek38
Najpierw atak na papieża a Teraz co filmy biograficzne na jego temat co to powód wybielenia się TVN?
33 35
odpowiedź
User
Krzysiek38
Najpierw atak na papieża a teraz filmy o Biograficzne o Janie Pawle czy to wybielanie się TVN
27 26
odpowiedź
User
Rex🧔
Do znudzenia.. na szczęście są inne programy i platformy streaming
19 17
odpowiedź