SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Jan Pietrzak w PR24: KE to nowotwór do wycięcia, Schetyna - intelektualne zero. Michał Rachoń i szef stacji nie komentują

Grzegorz Schetyna to „intelektualne zero”, a Koalicja Obywatelska - „polityczny nowotwór”, który trzeba wyciąć - tak w Polskim Radiu 24 mówił we wtorek Jan Pietrzak. Prowadzący audycję Michał Rachoń nie zareagował. Reakcji nie ma także ze strony dyrektora PR24. - Nie uważam, żebym mówił za ostro - mówi Pietrzak portalowi Wirtualnemedia.pl.

Jan Pietrzak w studiu Polskiego Radia 24Article

Jan Pietrzak był we wtorek gościem Michała Rachonia w porannym paśmie PR24, tuż po godzinie 9.30. W trwającej niemal 20 minut rozmowie komentował wynik niedzielnych wyborów, w których zwyciężyło Prawo i Sprawiedliwość. - To jest nazwisko, to jest legenda w Polskim Radiu 24 - powitał gościa Rachoń.

Pietrzak najpierw zauważył, że „te wybory są wyjątkowo korzystne dla Polski”. - Żadna z partii tej koalicji, która się nazywa „europejską”, a jest po prostu koalicją antypolską, ten nowotwór polityczny, nie ma w ogóle takiego pomysłu, żeby Polakom pomóc - skomentował.

W innym momencie rozmowy Jan Pietrzak nazwał szefa PO Grzegorza Schetynę człowiekiem „głęboko niemądrym”, a KE - „zbieraniną, nowotworem politycznym, który kiedyś trzeba będzie wyciąć”.  Dalej mówił o Schetynie: „On nie wie, gdzie tego pomysłu szukać, to jest intelektualne zero”. Twórców filmu „Tylko nie mów nikomu” nazwał natomiast „łobuzami”.

 

Rachoń i szef PR 24 nie komentują słów Pietrzaka

W trakcie rozmowy Michał Rachoń ani razu nie zareagował na ostre wypowiedzi Jana Pietrzaka. - Nie mam tutaj niczego do komentowania, nie będzie komentarza - powiedział nam dziennikarz. Odesłał nas też do szefostwa PR24.

Dyrektor Polskiego Radia 24 Paweł Piszczek także nie zamierza komentować braku reakcji dziennikarza na słowa Jana Pietrzaka. - To jest duża korporacja, nie będę komentował wszystkiego, proszę wysłać maila do biura prasowego - stwierdził w rozmowie z nami. Biuro prasowe Polskiego Radia nie udzieliło na razie odpowiedzi na prośbę o komentarz w tej sprawie.

Swoją wypowiedź o Schetynie i KE skomentował nam natomiast Jan Pietrzak: - Nie uważam, żeby powiedział zbyt ostro. Co miałem do powiedzenia, to po prostu powiedziałem. Dziękuję bardzo, nie będę z panem już dłużej rozmawiał -  stwierdził krótko w rozmowie z portalem Wirtualnemedia.pl.

Sytuacja w PR24 nie umknęła uwadze niektórych dziennikarzy. - Jan Pietrzak u Rachonia w radiu powiedział, że Koalicja Europejska to nowotwór, który trzeba wyciąć. Na miejscu Koalicji Europejskiej przeprosiłbym za to pana Pietrzaka - skomentował na Twitterze Przemysław Szubartowicz.

Audycję Reszczyńskiego zawieszono po obrażeniu Bartoszewskiego

W listopadzie ub.r. w audycji „Trójka na poważnie” w Programie III Polskiego Radia jeden z gości Paweł Piekarczyk powiedział o nieżyjącym od kilku lat Władysławie Bartoszewskim: „Taki bydlak powiedział, że Polska to jest taka brzydka panna, która nie może sobie znaleźć męża”. Prowadzący program Wojciech Reszczyński w żaden sposób na te słowa nie zareagował ani ich nie skomentował.

Kiedy o tej spawie poinformowały inne media, audycja została zawieszona do końca ub.r., wróciła na antenę w styczniu. - Wyrażam ubolewanie nad tym co się stało. Gość audycji zdecydowanie przekroczył dopuszczalne na antenie granice, a prowadzący nie zareagował na to należycie, co powinien zrobić. W rozmowie ze mną przeprosił za błąd - powiedział portalowi Wirtualnemedia.pl szef Trójki Wiktor Świetlik.

Jan Pietrzak od maja ub.r. jest regularnym gościem środowych wydań „Minęła 20”, które prowadzi Michał Rachoń.

Rachoń to jest związany z TVP Info od ponad trzech lat, wcześniej pracował w TV Republika. W  styczniu br. został zawieszony po tym, jak w prowadzonym przez niego wydaniu „Minęła 20” wyemitowano animację autorstwa Barbary Pieli, mającą obśmiewać Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Po miesiącu przywrócono go do pracy. Obecnie prowadzi o jedno mniej wydanie „Minęła 20” w tygodniu (do grona gospodarzy programu dołączyli Danuta Holecka i Krzysztof Ziemiec), a od lutego br. - co drugie wydanie „Woronicza 17” (do programu wrócił Krzysztof Ziemiec). Od początku czerwca Michał Rachoń będzie prowadził na antenie autorski program poranny „Jedziemy!”.

W Polskim Radiu 24 Rachoń raz w tygodniu prowadzi poranne pasmo publicystyczne.

Według badania Radio Track w pierwszym kwartale br. Polskie Radio 24 miało 0,5 proc. udziału w rynku słuchalności, tyle samo co rok wcześniej.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Jan Pietrzak w PR24: KE to nowotwór do wycięcia, Schetyna - intelektualne zero. Michał Rachoń i szef stacji nie komentują

42 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Ale jaja
Tak się składa,że to PRL 24 jest "zerem", którego prócz króla Jarosława słucha garstka szaleńców.
odpowiedź
User
YKK
Towarzysz Szmaciak od lat na posterunku.
odpowiedź
User
mar
natomiast Pawłowicz, Tarczyński, Kempa, Mazurek, Jurgiel, czy Szyszko to intelektualni giganci.
odpowiedź