SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Jan Rokita pisze i do „W Sieci”, i do „Wprost”. Karnowski: nie ma tu konfliktu interesów

Jan Rokita, od 3,5 roku współpracownik tygodnika „W Sieci” (Fratria), zaczął pisać felietony do „Wprost” (PMPG Polskie Media). - Nie jest to dla nas problemem ani polem do konfliktu interesów. Tygodnik „W Sieci” i tak jest unikalnym na polskim rynku projektem medialnym z bogatym zestawem publicystów - komentuje Michał Karnowski.

Jan Rokita Article

Współpracę z „Wprost” Jan Rokita zaczął pod koniec kwietnia. Do tygodnika pisze felietony dotyczące głównie polskiej polityki. - Uważam Jana Rokitę za jednego z najbardziej wnikliwych obserwatorów polskiego życia politycznego - mówi portalowi Wirtualnemedia.pl Jacek Pochłopień, redaktor naczelny „Wprost”.

Jednocześnie Rokita dalej jest publicystą „W Sieci”, współpracuje z tygodnikiem od grudnia 2013 roku. Często pisze o wydarzeniach politycznych za granicą.

W tym tygodniu teksty Jana Rokity są i we „W Sieci”, i we „Wprost”. Tak samo było w poprzednich dwóch tygodniach.

- Bardzo cenimy Jana Rokitę jako naszego współpracownika, ale umowa, która nas łączy, nie zakłada współpracy na wyłączność. Paleta publicystyczna Jana Rokity jest na tyle szeroka, że jego teksty były już obecne w różnych tytułach pasowych - stwierdza w rozmowie z Wirtualnemedia.pl Michał Karnowski, członek zarządu Fratrii ds. redakcyjnych. - Nie jest to dla nas problemem ani polem do konfliktu interesów. Tygodnik „W Sieci” i tak jest unikalnym na polskim rynku projektem medialnym z bogatym zestawem publicystów - dodaje Karnowski.

Jan Rokita jest też stałym komentatorem stacji TVN24 Biznes i Świat.

Przypomnijmy, że Marcin Wolski, od połowy ub.r. dyrektor TVP2, współpracuje zarówno z „Gazetą Polską” (pisze felietony o tematyce politycznej), jak też z „W Sieci” i „Do Rzeczy” (pisze recenzje książek, filmów, seriali i przedstawień teatralnych). Przy czym „W Sieci” i „Do Rzeczy” wiosną 2013 roku spierały krótko się o współpracę z nim.

Według danych ZKDP w pierwszym kwartale br. średnia sprzedaż ogółem „W Sieci” wynosiła 66 415 egz., a „Wprost” - 19 240 egz.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Jan Rokita pisze i do „W Sieci”, i do „Wprost”. Karnowski: nie ma tu konfliktu interesów

5 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Ała
Konfliktu interesów to chyba nie ma, bo Rokita jest większą marką niż oba tytuły;) I równie kontrowersyjną;)
18 10
odpowiedź
User
Jur
Jan Rokita to miał markę, ale dziesięć lat temu.
Obecnie jest kompletnie zapomniany, taka żywa skamienielina z epoki gdy PO i PiS były do siebie bardzo przyjaźnie do siebie nastawione.
16 11
odpowiedź
User
Noname
Pecunia non olet
14 12
odpowiedź
User
anna
Ratunku....Niemcy mnie biją.....pamiętacie tego mięczaka pisowskiego......
12 10
odpowiedź
User
aaaa
chłopina zarabia jak może
9 8
odpowiedź