SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Janusz Daszczyński prezesem TVP. Andrzej Siezieniewski nadal na czele Polskiego Radia

Członkowie Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji zatwierdzili na wtorkowym posiedzeniu tylko jedną z trzech kandydatur do zarządu TVP - prezesa Janusza Daszczyńskiego. Wśród kandydatów do zarządu Polskiego Radia pozytywnie zaopiniowani zostali Andrzej Siezieniewski i Henryk Cichecki.

Janusz DaszczyńskiArticle

Przez ostatnie tygodnie Krajowa Rada nie podejmowała decyzji w sprawie powołania zarządów spółek najważniejszych mediów publicznych, domagając się od rad nadzorczych TVP i Polskiego Radia uzupełnienia dokumentacji konkursowej (więcej na ten temat).

We wtorek członkowie KRRiT zatwierdzili tylko kandydaturę Janusza Daszczyńskiego na prezesa Telewizji Polskiej, odrzucając tym samym kandydatów na członków zarządu TVP Mariana Zalewskiego i Wiesława Rolę, których wskazała rada nadzorcza. Organ postępowanie konkursowe, w którym wybrała nowy zarząd TVP, zakończył 10 czerwca (więcej na ten temat). Takie rozstrzygnięcie stawia przed Radą Nadzorczą TVP konieczność rozpisania nowego konkursu, który uzupełni skład zarządu o dwóch odrzuconych członków.

Jak powiedział wczoraj wiceprzewodniczący KRRiT Witold Graboś, Rada Nadzorcza TVP postąpiła niewłaściwie ograniczając liczbę kandydatów dopuszczonych do ostatniego etapu konkursu - publicznych przesłuchań. "Rada Nadzorcza mogła ocenić wszystkich kandydatów bardziej wnikliwie, bez eliminowania kandydatów, którzy w opinii wielu środowisk na to nie zasługiwali" - dodał Graboś.

W przypadku kandydatów do zarządu Polskiego Radia zatwierdzone zostały kandydatury Andrzeja Siezieniewskiego (na stanowisko prezesa) oraz Henryka Cicheckiego (jako członka zarządu). Rada nadzorcza na drugiego członka zarządu publicznej rozgłośni wskazała ponownie Jolantę Wiśniewską, jednak jej kandydatura nie została zaakceptowana przez regulatora.

Dołącz do dyskusji: Janusz Daszczyński prezesem TVP. Andrzej Siezieniewski nadal na czele Polskiego Radia

14 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Pollyanna
Byle nie PSL i folwark prezesa Zalewskiego.
odpowiedź
User
Balsamo Astralli
Nie dogadali się. A właściwie dogadali się ci, co mieli się dogadać. Wszyscy czekają na październik, a raczej - jak mówi się już na korytarzach Woronicza i Placu - piździernik. Dobrze już było.
odpowiedź
User
Mox
A co ten bałwan Stefaniak ma ochotę na zastąpienie zielonego Zalewskiego ?
odpowiedź