SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Jarosław Kuźniar o Facebooku: ring w kisielu, rak zżerający rozmowę

Jarosław Kuźniar we wpisie na swoim blogu, media społecznościowe nazywa „ringiem tonącym w kisielu”. Dziennikarz twierdzi również, że „o pozycji człowieka nie decyduje jego praca ale hormony internautów”.

Jarosław Kuźniar, fot. TVN24

Jarosław Kuźniar, fot. TVN24

Jarosław Kuźniar we wpisie na swoim blogu media społecznościowe nazywa „ringiem tonącym w kisielu” i „rakiem, który zżera prawdziwą rozmowę”. Dziennikarz twierdzi również, że obecnie o pozycji człowieka decydują opinie internautów.
 
„Internet generalnie a fejsbuk (pisownia oryginalna - red.) szczególnie stały się współcześnie ringiem tonącym w kisielu. Przeciwko każdemu, kto podpadnie choćby najmniejszej liczbie sieciowych trolli można zorganizować unlike’ową jatkę -  pisze Jarosław Kuźniar. I odnosi się do krytyki i drwin, które spotykają ostatnio Michała Rusinka po tym, jak zadeklarował, że nie będzie odpisywał na listy zaczynające się zwrotem „witam”. „Człowiek, który jest mistrzem słowa przegrał ze sporą grupą literackich analfabetów” -
ocenia dziennikarz TVN24.

Przypomnijmy, że Kuźniar na samym sobie poznał niedawno siłę mediów społecznościowych, kiedy zapowiedział na antenie TVN24, że zrezygnuje z pracy w telewizji, jeśli otrzyma tysiąc zachęcających do tego maili. W efekcie dostał ich o wiele więcej - niektóre mocno obraźliwe - a ich autorów określił jako „masochistów” i „smutną prawicę” (przeczytaj o tym więcej).

We wpisie na blogu Kuźniar krytykuje też anonimowość w internecie, zauważając, że obecnie kojarzy się ona z bohaterstwem, a nie tchórzostwem. „To pomylenie pojęć. Rak, który zżera prawdziwą rozmowę” - ocenia dziennikarz.

„Dziś nie ma znaczenia kim jesteś realnie, ale jak cię widzą kumple z fejsbuka. Wkroczyliśmy w niebezpieczny czas kiedy o pozycji człowieka nie decyduje jego praca ale hormony internautów” - podsumowuje Jarosław Kuźniar.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Jarosław Kuźniar o Facebooku: ring w kisielu, rak zżerający rozmowę

39 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
ekspert
święte słowa ;)
8 8
odpowiedź
User
"mały pikuś"
A czego wymagać od gościa z "Koziej Wolki", z całym szacunkiem dla tej miejscowości z licencjatem, który przyjechał do dużego miasta i wjechał do dużej TV i myślał, że Pana Boga za nogi złapał i stał się wszechmocny.
Tak, sodowa uderzyła...
Wikipedia
Jarosław Kuźniar (ur. 29 stycznia 1978 w Bielawie) – polski dziennikarz telewizyjny i radiowy, związany obecnie z TVN24. Życiorys Ukończył I Liceum Ogólnokształcące w Dzierżoniowie, następnie studiował na Uniwersytecie Wrocławskim, gdzie uzyskał licencjat na Wydziale Filologicznym, specjalność dziennikarstwo.(...)
8 8
odpowiedź
User
De.eN.O
to nie są niebezpieczne czasy; tylko krok dalej od momentu gdy płynął do Ciebie z TV przekaz, a ty mogłeś najwyżej zakląć sobie pod nosem na temat bufonady prowadzącego; teraz też inni mogą takiego Kuźniara rozliczyć z jego pyszołkowatości i cha.stwa. Czego nikt nie pisze źle o Treli, Polony, Gajosie? Bo mają klasę.
8 8
odpowiedź
User
De.eN.O
P.S. za jakiś czas szefowie stacji zobaczą, że im się nie opłaca taki Kuźniar, który swoją postawą spowodował, że nie znosi go kilka tysięcy osób i wymieni go na inny model. Ja omijam z daleka ludzi plujących jadem.... radzę robić to samo :)
8 8
odpowiedź
User
Visq
Pluje jadem, grafoman, 'złapał pana boga za nogi', bufo.ada, cha.stwo...
Widać jak ludzie jesteście ślepi czy też zaślepieni, zazdrośni? Znam JK osobiście i zarówno przed jak i po jego poznaniu wysoko oceniałem jego indywidualny styl bycia prezenterem, który inni tylko nieudolnie kopiują. Nie rozumienie, macie inny punkt widzenia, potraficie tylko krytykować - nie oglądajcie, nie interesujcie się. W przeciwnym wypadku rzeczywiście jesteście mas.chistami.
8 8
odpowiedź