SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Były szef informacji TVP odpowiada za politykę medialną Polskiej Agencji Żeglugi Powietrznej

Były dyrektor Telewizyjnej Agencji Informacyjnej Jarosław Olechowski od wtorku, 6 czerwca, będzie pełnomocnikiem zarządu Polskiej Agencji Żeglugi Powietrznej ds. komunikacji i mediów - ustalił portal Wirtualnemedia.pl. Informację tę w poniedziałek wieczorem potwierdziła nam Rusłana Krzemińska, dotychczasowa pełnomocniczka zarządu PAŻP ds. mediów.

Jarosław Olechowski szefował TAI od 2018 do 2023 roku fot. TVPArticle

O tym, że Olechowski ma zacząć pracę w PAŻP w poniedziałek napisał na Twitterze Artur Molęda, reporter TVN24. Skontaktowaliśmy się z Rusłaną Krzemińską, pełnomocniczką zarządu PAŻP ds. komunikacji i kontaktu z mediami, pytając, czy to prawda. -

- Potwierdzam, pan redaktor Jarosław Olechowski obejmuje z dniem 6 czerwca stanowisko pełnomocnika zarządu ds. mediów w Polskiej Agencji Żeglugi Powietrznej – przekazała nam. Z naszych informacji wynika, że Krzemińska, która przestaje już zajmować się mediami, odchodzi też z firmy.

Jeszcze kilka miesięcy temu w PAŻP pracował inny dziennikarz - Dariusz Prosiecki (przez lata związany z TVN i TVN24), zajmując się promowaniem tej instytucji na arenie europejskiej. Pracę tam zaczął w październiku 2021 roku, zakończył ją w czerwcu 2022 r. Został wtedy szefem departamentu marketingu i komunikacji w Pracodawcach RP.

Olechowski na początku maja br. został doradcą społecznym ministra Jacka Sasina (funkcje tę spełnia nieodpłatnie). Z nieoficjalnych informacji wynika, że połączy obie te funkcje: stanowisko rzecznika i społecznego doradcy.

Olechowski w TVP przez 15 lat

Jarosław Olechowski z TVP związany był od 2008 roku. Przez kilka lat był reporterem „Wiadomości”, jako jedna z niewielu osób pozostał w redakcji po rewolucji kadrowej przeprowadzonej na początku 2016 roku. Dyrektorem Telewizyjnej Agencji Informacyjnej był od stycznia 2018 roku, gdy przejął obowiązki po Klaudiuszu Pobudzinie. Najpierw był tylko pełniącym obowiązki, w sierpniu 2018 roku został na stałe powołany na szefa tej jednostki.

Z tego stanowiska odwołał go pod koniec kwietnia br. prezes Telewizji Polskiej, Mateusz Matyszkowicz. Wcześniej były szef TAI miał skarżyć się politykom PiS na Matyszkowicza, że - rzekomo - chce on łagodzić kurs programów informacyjnych. Olechowski zaprzeczył, że jest autorem pisma.

Po odwołaniu stracił za jednym zamachem stanowiska dyrektorskie w Telewizyjnej Agencji Informacyjnej, TVP3 i TVP Warszawa. Szefem TAI został Michał Adamczyk, jego zastępcą - Samuel Pereira.

Dołącz do dyskusji: Były szef informacji TVP odpowiada za politykę medialną Polskiej Agencji Żeglugi Powietrznej

19 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Mikołaj
Strach teraz gdzieś poleciec jeżeli ta służba opiera się na profesjonalizmie i sprawdzonej informacji
odpowiedź
User
YKK
No i upchnęli Bobo w PAŻP. W sumie to dobre miejsce dla takiego balona.
odpowiedź
User
Kuba
Ciekawe czy podobna pensja ;)
odpowiedź