SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Jarosław Wichowski w zarządzie TVN Grupa Discovery, Rafał Ogrodnik przechodzi do globalnych struktur Discovery

Od 1 lutego nowym dyrektorem nowym dyrektorem finansowym i operacyjnym TVN Grupa Discovery będzie Jarosław Wichowski, który wejdzie do zarządu spółki. Zastąpi Rafała Ogrodnika, który będzie pełnił w globalnych strukturach firmy funkcję SVP global integration - finance.

Jarosław Wichowski; fot. TVN Grupa DiscoveryArticle

Rafał Ogrodnik, który dotychczas pełnił funkcję członka zarządu oraz dyrektora finansowego i operacyjnego TVN Grupa Discovery, będzie od lutego zajmował w globalnych strukturach Discovery stanowisko SVP global integration - finance. W nowej roli będzie nadzorował zapowiadane połączenie firmy z Warner Media od strony finansowej.

>>> Praca.Wirtualnemedia.pl - tysiące ogłoszeń o pracę

W strukturach TVN Grupa Discovery, w roli CFO i COO zastąpi go Jarosław Wichowski, który będzie odpowiedzialny za przygotowywanie i wdrażanie polityki budżetowej, funkcje operacyjne oraz wsparcie biznesu. Wejdzie również w skład zarządu TVN S.A.

- Serdecznie gratuluję Rafałowi objęcia przez niego funkcji SVP Global Integration - Finance w Discovery, którą będzie pełnił w ramach przygotowań do zapowiadanej integracji. To w pełni zasłużone wyróżnienie i wyraz uznania dla wspaniałej pracy, którą wykonał dla firmy w okresie ostatnich 8 lat. Jestem przekonana, że świetnie sprawdzi się w nowej roli. Przed nami kolejne plany i wyzwania. Od zawsze wiemy, że naszą prawdziwą siłą są ludzie - dlatego jestem także bardzo szczęśliwa mogąc powitać Jarosława na pokładzie TVN Grupa Discovery - komentuje Katarzyna Kieli, prezes i dyrektor zarządzająca Discovery EMEA. - Jarek dołącza do nas w ekscytującym momencie - rynek mediów i my jako organizacja rozwijamy się i zmieniamy w coraz szybszym tempie. Cieszymy się więc, że tak doświadczony ekspert zasili nasze szereg - dodaje.

Rafał Ogrodnik dołączył do Discovery w lutym 2014 roku. Zajmował stanowisko CFO w Discovery Networks dla regionu Europy Środkowej i Wschodniej, Bliskiego Wschodu i Afryki, będącego częścią Discovery Communications. W tej roli był odpowiedzialny za pełne spektrum finansowego zarządzania regionem, planowanie biznesowe a także za kluczowe kwestie operacyjne. Po połączeniu Discovery z TVN wszedł do zarządu TVN Grupa Discovery pełniąc rolę CFO i COO grupy. Uprzednio zajmował podobne stanowiska w innych międzynarodowych firmach, takich jak Avon Cosmetics Europe, Sandoz Polska i British-American Tobacco.

W swojej karierze Rafał Ogrodnik skupiał się na wsparciu komercyjnych aspektów działalności organizacji, zarządzał procesami reorganizacji modeli biznesowych, fuzjami i znaczącymi projektami inwestycyjnymi. Posiada kwalifikacje zawodowe instytutu CIMA, uznane globalnie kwalifikacje finansowe dla biznesu oraz tytuł magistra ekonomii Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie.

- Praca w Discovery, najpierw w roli CFO regionalnego, a potem CFO i COO TVN Grupa Discovery, to niesamowita podróż przez fascynujący i coraz szybciej zmieniający się świat mediów. Proces budowania pozycji rynkowej naszej firmy w Polsce i regionie wiązał się z licznymi wyzwaniami strategicznymi, biznesowymi i leadershipowymi. Jestem wdzięczny Discovery za możliwość podjęcia nowego wyzwania. To dla mnie ogromne wyróżnienie. Cieszę się, że dołączę do globalnego zespołu projektowego, którego zadaniem będzie stworzenie nowego gracza na rynku mediowym - firmy Warner Bros Discovery. Dziękując wszystkim za wspólne lata pracy w TVN Grupa Discovery, chciałbym podkreślić, że jestem dumny z możliwości współpracy z tak wspaniałym zespołem i uczestniczenia w prowadzeniu i budowaniu tej wyjątkowej firmy - mówi Rafał Ogrodnik.

Jarosław Wichowski przed dołączeniem do TVN Grupa Discovery pracował w PwC Polska na stanowisku Chief Operating Officer, gdzie zajmował się sprawami operacyjnymi i wsparciem biznesu. Wcześniej, przez blisko dwadzieścia lat, był związany z firmami koncernu PepsiCo - w Polsce, Europie Centralnej i Wschodniej oraz USA - gdzie był odpowiedzialny za wszelkie aspekty zarządzania finansami. Przez ponad 10 lat pełnił funkcję CFO. Był również liderem i partnerem biznesowym, sprawującym pieczę nad planowaniem strategicznym, rozwojem biznesu, M&A, projektami transformacyjnymi, integracyjnymi i optymalizacyjnymi oraz wdrażaniem systemów wspierających biznes. Doświadczenie międzynarodowe zdobył podczas blisko 11 lat spędzonych za granicą na Węgrzech i w USA.

Karierę zawodową rozpoczynał w dziale audytu firmy Coopers & Lybrand (obecnie PwC), gdzie zdobył dogłębne doświadczenie finansowe oraz uzyskał uznane międzynarodowo uprawnienia biegłego rewidenta organizacji ACCA. Jarosław Wichowski uzyskał tytuł magistra ekonomii na Uniwersytecie Łódzkim, studiował także na Uniwersytecie w Birmingham oraz ukończył International Executive Programme na INSEAD.

- TVN Grupa Discovery ma ugruntowaną pozycję lidera - na przestrzeni blisko 25 lat istnienia odegrała kluczową rolę w rozwoju rynku mediów. Z przyjemnością dołączam do zespołu zarządzającego - mam nadzieję, że moja wiedza i doświadczenie zawodowe, zdobyte na przestrzeni ponad dwóch dekad, będą wsparciem i wartością dodaną w procesie realizacji założeń firmy - informuje Jarosław Wichowski.

W 2020 roku grupa TVN zanotowała spadek przychodów o 9,8 proc. do 1,87 mld zł, a jej zysk netto zmalał z 540,57 do 486,98 mln zł. Nadawca zatrudnia 1,4 tys. pracowników etatowych, zwiększył wpływy abonamentowe i dostał dużo wyższą dywidendę od Canal+ Polska.

Dołącz do dyskusji: Jarosław Wichowski w zarządzie TVN Grupa Discovery, Rafał Ogrodnik przechodzi do globalnych struktur Discovery

6 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Smutny
To jednak smutne, że zamiast awansować kogoś z Pionu Finansów, Discovery sięga po osobę z zewnątrz.
odpowiedź
User
majka
To jednak smutne, że zamiast awansować kogoś z Pionu Finansów, Discovery sięga po osobę z zewnątrz.

i na dodatek bez żadnego doswiadczenia w mediach...
odpowiedź
User
obserwujacy
Nic nowego. Ostatnie "większe" awanse były z zewnątrz. Discovery chyba nie ufa ludziom z TVN
odpowiedź