SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Jastrzębska Spółka Węglowa idzie na GPW. Emisja 39,5 mln akcji ruszy 13 czerwca

Pierwotna oferta Jastrzębskiej Spółki Węglowej (JSW), rozpocznie się 13 czerwca od budowy księgi popytu wśród inwestorów instytucjonalnych, a 14 czerwca rozpocznie się przyjmowanie zapisów od inwestorów indywidualnych i tzw. osób uprawnionych, poinformowała spółka w prospekcie emisyjnym.

Jastrzębska Spółka Węglowa idzie na GPW. Emisja 39,5 mln akcji ruszy 13 czerwca

Harmonogram oferty przewiduje, że do 10 czerwca zostanie ustalona cena maksymalna, a do 13 czerwca zostanie opublikowany aneks do prospektu z tą ceną.

Spółka podała w prospekcie, że zakończenie przyjmowania zapisów od osób uprawnionych zakończy się 24 czerwca, od inwestorów indywidualnych 27 czerwca, a od inwestorów instytucjonalnych potrwa w dniach od 29 czerwca do 1 lipca.

"Inwestor indywidualny ma prawo złożyć tylko jeden zapis na akcje o wartości około 10 tys. zł" - czytamy w prospekcie.

Inwestorom indywidualnym i osobom uprawnionym zostanie przydzielone do 25% akcji sprzedawanych, przy czym Skarb Państwa może dodatkowo zwiększyć tę pulę do 30% ostatecznej liczby akcji sprzedawanych. "Dla inwestorów indywidualnych, w ramach akcjonariatu obywatelskiego będzie obowiązywać zasada 'maksymalnego przydziału'. Oznacza to, że na podstawie ważnych zapisów złożonych przez Inwestorów indywidualnych zostanie określona maksymalna liczba akcji, które mogą zostać przydzielone inwestorowi indywidualnemu. Zapisy, które opiewały na mniejszą lub równą liczbę akcji zostaną zrealizowane w pełni. Te, które przekraczały ten poziom zostaną zrealizowane na poziomie maksymalnego przydziału" – czytamy dalej.

W środę Komisja Nadzoru Finansowego (KNF) zatwierdziła prospekt emisyjny JSW w związku z ofertą publiczną 39,5 mln akcji serii A i B oraz zamiarem ubiegania się o dopuszczenie do obrotu na rynku regulowanym akcji serii A, B i D.

Oferującym jest Dom Maklerski PKO Banku Polskiego.

Papiery wartościowe objęte prospektem emisyjnym to 93.920.997 akcji serii A i B oraz 5.273.973 akcji serii D. Oferta publiczna będzie natomiast liczyć 39.496.196 akcji serii A i B.

Przewidywana jest sprzedaż tylko części akcji należących do Skarbu Państwa, który kontroluje obecnie 100% akcji.

Plan zakłada, że 6 lipca nastąpi debiut spółki na GPW.

Prezes GPW Ludwik Sobolewski zakłada, że jeszcze w tym roku JSW może trafić do indeksu WIG20.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Jastrzębska Spółka Węglowa idzie na GPW. Emisja 39,5 mln akcji ruszy 13 czerwca

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl