SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Jean-François Fallacher nowym prezesem Orange Polska, Bruno Duthoit awansuje

Od 1 maja 2016 roku funkcję prezesa zarządu Orange Polska obejmie Jean-François Fallacher. Zastąpi na tym stanowisku Bruno Duthoit, który awansuje w strukturach spółki i będzie odpowiadać w Orange za rynki Europy Środkowej.

Jean-François Fallacher, prezes zarządu Orange Polska Article

O zmianie na stanowisku prezesa zarządu Orange Polska poinformował w oficjalnym komunikacie. Decyzję taką podjęła rada nadzorcza spółki w związku z wygasającym 12 kwietnia br. kontraktem Bruno Duthoit na stanowisku prezesa zarządu. Co prawda rada nadzorcza zdecydowała się ponownie powierzyć Duthoit stery firmy, jednak poinformował on, że zamierza przyjąć propozycję przejścia od 1 maja na stanowisko zastępcy dyrektora wykonawczego Grupy Orange ds. Europy, na którym będzie odpowiedzialny za rynki w Europie Wschodniej.

W tej sytuacji rada nadzorcza Orange Polska powierzyła funkcję prezesa zarządu Jean-François Fallacherowi, który obecnie jest prezesem Orange Romania, a wcześniej przez 20 lat pełnił kluczowe funkcje w Grupie Orange. Fallacher rozpocznie pracę na fotelu szefa Orange Polska od 1 maja br.

- W ciągu ostatnich lat, podczas których Bruno Duthoit kierował Orange Polska, zrealizowano wiele kluczowych działań dla długoterminowego rozwoju firmy - podkreśla Maciej Witucki, przewodniczący rady nadzorczej Orange Polska. - Rozpoczęły się na szeroką skalę inwestycje w internet światłowodowy, firma pozyskała częstotliwości, dzięki którym zdecydowanie zwiększy dostępność mobilnego internetu LTE. Zapoczątkowano zmiany, których celem jest cyfryzacja firmy, uczynienie z niej organizacji zdolnej do szybkiego reagowania na zmieniający się rynek i oczekiwania klientów. Wyraźnie zwiększyła się skala oszczędności kosztowych. Firma rozwinęła swoją działalność o nowe obszary wdrażając Orange Finanse i Orange Energia.

Bruno Duthoit kieruje Orange Polska od września 2013 r. Wcześniej był prezesem lub członkiem zarządu szeregu zagranicznych spółek zależnych Grupy, w tym między innymi prezesem Orange Slovensko (1996-1999), Orange Moldova (2006-2008), Orange Armenia (2008-2012) oraz Ethiotelecom w Etiopii (2012-2013). Od 2001 do 2006 r. był też członkiem zarządu Telekomunikacji Polskiej S.A.

Według oficjalnych danych w III kwartale ub.r. Orange Polska miał ponad 15,6 mln klientów, przychody wyniosły 2,97 mld zł., co oznaczało spadek o 2,4 proc. rok do roku i o 2,3 proc. w porównaniu z II kwartałem br. Słabsze wskaźniki operator uzyskał także w odniesieniu do zysku netto, który zamknął się kwotą 110 mln w porównaniu ze 140 mln uzyskanymi w analogicznym okresie 2014 roku.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Jean-François Fallacher nowym prezesem Orange Polska, Bruno Duthoit awansuje

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl