SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google RSS Twitter

Radio Zet, Jedynka i Trójka z rekordowo niską słuchalnością. Duże wzrosty RMF FM, Eski i PR 24

W IV kwartale ub.r. na pozycji lidera rynku radiowego w Polsce umocniło się RMF FM, które pochwalić się mogło największym wzrostem słuchalności w zestawieniu. Z piątego na trzecie miejsce awansowała Eska, która wyprzedziła Trójkę i Jedynkę. Obie stacje Polskiego Radia zanotowały największe spadki w zestawieniu, a ich wyniki obniżyły się do rekordowo niskich poziomów - tak samo jak Radia Zet - wynika z analizy Wirtualnemedia.pl.

Article

Udział RMF FM pod względem słuchania w okresie od października do grudnia 2017 roku w grupie wiekowej 15-75 lat wyniósł 26,6 proc., po wzroście względem analogicznego okresu rok wcześniej o 2,6 pkt. proc. - wynika z najnowszej fali badania Radio Track Millward Brown, opracowanej przez portal Wirtualnemedia.pl. Jednocześnie był to największy wzrost w zestawieniu.

Na drugim miejscu znalazło się Radio Zet z udziałem na poziomie 12,4 proc. (udział tej stacji względem fali październik-grudzień 2017 zmalał o 1,2 pkt. proc.). To najniższa słuchalność Zetki w historii badania. Od maja 2016 roku stacja ma nowego naczelnego - Jarosława Paszkowskiego zastąpił Sławomir Assendi - a we wrześniu zmieniono ramówkę.

Z miejsca piątego na ostatnią lokatę podium awansowała sieć Eska. Jej udział w rynku wyniósł 7,7 proc., po wzroście o 1,6 pkt. proc.

Eska po raz trzeci w historii badań radiowych wyprzedziła publiczną Jedynkę, która spadła z miejsca trzeciego na czwarte. Udział PR 1 spadł o 1,8 pkt. proc. do 6,9 proc. - najniższego wyniku tej stacji w historii badania Radio Track. Jak już informowaliśmy dyrektor Programu 1 Polskiego Radia, Rafał Porzeziński, z końcem stycznia rezygnuje z kierowania anteną.

Z czwartego na piąte miejsce spadła Trójka z wynikiem na poziomie 6,1 proc. (jest to najniższy wynik słuchalności tej stacji od 2009 roku). W najnowszej fali udział PR 3 poszedł w dół o 1,9 pkt. proc. - najbardziej w zestawieniu.

Wysoki wzrost, wynoszący 0,5 pkt. proc., zanotowała stacja RMF MAXXX, której wynik zwiększył się do 3,5 proc. Znaczący wzrost osiągnęło również Antyradio - do góry o 0,4 pkt. proc. do 1,9 proc.

Na 17. miejscu uplasowała się nowa rozgłośnia Meloradio, która 4 września ub.r. zastąpiła Radio ZET Gold. Uśredniony udział tej stacji w czwartym kwartale ub.r. wyniósł 0,7 proc., czyli 0,1 pkt. proc. więcej względem ZET Gold z analogicznego okresu rok wcześniej.

Dane o rynku radiowym w ostatnim roku.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Radio Zet, Jedynka i Trójka z rekordowo niską słuchalnością. Duże wzrosty RMF FM, Eski i PR 24

84 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Naczelnik
Moj Boze, Jedynka ponizej 7 proc. Niezla granda! Po tytule sadzilem, ze pr 24 ma ze 2 procent, a tu nadal w granicach bledu. Nigdy jeszcze tak wielu nie robila radia dla tak niewielu.
67 8
odpowiedź
User
rozbawiony socjalistami z piSSu
Brawo towarzysze pisowcy. Zgodnie z waszą postrzeczywistością - im niże - tym lepiej.
Kiedy będziemy świętować zerową słuchalność?
68 17
odpowiedź
User
prawnik
RMF umie robić radio. Co sam czuję coraz częściej włączając je w samochodzie. Również ZETka, PULS, Antyradio i TokFm dają radę do samochodu. No właśnie: mam 6 stacji ustawionych jako "ulubione", a pamiętam, czyli słucham pięciu. Czyli stacja numer 6 nie daje rady. Aż sprawdzę, gdy będę jechał, która stacja wyleci z listy.
15 31
odpowiedź
User
Aga N
Zetka również zaliczyła spadek 12,4 %! tak źle to chyba nigdy nie było :(
30 2
odpowiedź
User
Henio
PR 24 nic nie urosło po prostu niewielka część słuchaczy z jedynki przeszła do PR(L) 24 i tyle.
34 6
odpowiedź
User
Zdzichu
Rmf czyli 200 tych samych piosenek wkoło od 10 lat, idiotyczni niesmieszni prowadzący, kretyńskie konkursy. Masakra że tyle osób tego słucha.
88 12
odpowiedź
User
Lidka
PR24 słucham, bo szukam słowa, komentarza. Jest nierówno. Wkurzający, irytujący Piotr Wąż po południu. Nie ma kogoś innego?
16 5
odpowiedź
User
Karo
Zetka najgorzej w historii... japierdykam.
34 2
odpowiedź
User
Vku
Bravo Sławek !
24 1
odpowiedź
User
Francuz
Assendi? Niech mi ktoś przypomni czyj to człowiek. I już po Zet.
32 1
odpowiedź
Zobacz więcej w kategorii: Reklamy / Marketing