SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Jedynka zmienia ramówkę na wakacyjną, od 21 czerwca powraca "Lato z Radiem"

Polskie Radio na wakacje wprowadzi zmiany w ramówce, będzie więcej audycji muzycznych i rozrywkowych. Na antenę powróci "Lato z Radiem", a z Festiwalu Lato z Radiem będą prowadzone wyjazdowe programy: "Muzyczne Jedynki" i  "Ekspresy Jedynki" oraz transmisje sobotnich koncertów Festiwalu LzR - dowiedział się portal Wirtualnemedia.pl.

fot. Polskie RadioArticle

Jak wynika z naszych informacji, w okresie wakacyjnym zawieszonych zostanie siedem audycji, a zamiast nich pojawią się trzy nowe pasma. W letniej ramówce będzie więcej audycji muzycznych, tymczasowo zawieszony zostanie wieczorny cykl „Twarzą w twarz”, spektakle Teatru Polskiego Radia, wtorkowe, piątkowe i niedzielne reportaże, „Świat Kresów”, „Historia żywa”.  

Powraca "Lato z Radiem"

Pasmo „Cztery Pory Roku” i audycja „Jedyne Takie Miejsce” zmienią się w pasmo „Lato z Radiem” (w godzinach od 9 do 12.00). Z kolei zamiast audycji „Twarzą w Twarz”, „Perły Reportażu” i „Historia Żywa” na antenie pojawi się pasmo „Lato z Jedynką”. Spektakle Teatru Polskiego Radia zastąpi „Lato z Radiem Extra”, a z Festiwalu Lato z Radiem prowadzone będą wyjazdowe programy „Muzyczne Jedynki” i  „Ekspresy Jedynki” oraz transmisje sobotnich koncertów Festiwalu LzR.

Audycja „Spory i kontrowersje” zostanie zawieszona na czas wakacji, w jej miejsce będą dłuższe „Sygnały dnia”.  

- Lżejsze, wakacyjne  brzmienia planujemy osiągnąć przez zwiększenie liczby audycji muzycznych oraz dostosowanie zawartości tematycznej pasma przedpołudniowego do specyfiki lata, urlopów, wyjazdów i odpoczynku. Zachowując cykle i audycje przygotowywane przez Redakcję Publicystyki wychodzimy naprzeciw zapotrzebowaniu na treści informacyjne  i publicystyczne z obszarów polityki krajowej i międzynarodowej oraz spraw społecznych.  Działania programowe i promocyjne zostaną skoncentrowane wokół poprawy pozycji Radiowej Jedynki w grupie wiekowej 50+. Priorytetem będzie utrzymanie obecnych, ale  i pozyskanie nowych słuchaczy ze wszystkich grup wiekowych – czytamy uzasadnienie spółki w dokumencie do którego treści nieoficjalnie dotarliśmy.

Letnia ramówka będzie obowiązywać od 24 czerwca 2019 r. do 31 sierpnia 2019, ale już w piątek, 21 czerwca br. „Cztery Pory Roku” zamienią się w „Lato z Radiem”.

Krytyka zeszłorocznego pasma "Lata z Radiem"

Ubiegłoroczne „Lato z radiem” było emitowane w Jedynce od końca czerwca do końca sierpnia. W poprzedniej edycji wprowadzono szereg zmian, m.in. zrezygnowano z koncertów w każdy weekend i zorganizowano na koniec festiwal we współpracy z władzami Gdyni. Głównymi prowadzącymi pasma byli Monika Tarka i Robert Kilen.

W paśmie emitowano sporo rozmów i materiałów nagranych wcześniej, nie było już popularnego konkursu dla słuchaczy opartego na skojarzeniach. Niektórzy słuchacze krytykowali zmiany w audycji, swoje opinie pisali m.in. na jej fanpage’u facebookowym.

Członkowie rady krytycznie ocenili też obecność w „Lecie z radiem” krótkich felietonów przedstawianych przez publicystów Rafała Ziemkiewicza, Krzysztofa Feusette, Piotra Lisiewicza i Piotra Goćka. Na jeden z felietonów Ziemkiewicza, dotyczący feministek, przesłano 9 skarg do Krajowe Rady Radiofonii i Telewizji. Ostatecznie rada programowa przyjęła krytyczną uchwałę wobec LzR i zażądała propozycji zmian w paśmie.

W okresie od marca do maja 2019 roku Jedynka zajęła czwarte miejsce zajęła w rankingu słuchalności pod względem udziału w rynku. Jej wynik spadł o 0,8 pkt. proc. do 5,9 proc.

Dołącz do dyskusji: Jedynka zmienia ramówkę na wakacyjną, od 21 czerwca powraca "Lato z Radiem"

15 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Sebastian
Wątpię czy będę tego słuchać , rok temu nie dało się słuchać. Ciekawe czy będzie powtórka z poprzedniej edycji
odpowiedź
User
d e r i c k
coSlychacAd.m.i.n?CzarnaListaSkryptuSztucznejInteligencjiPuchnieNadal?WiemyZeJestesNiemowa,SkrytaFrancaPortalowa.dalejBedeCiedusiIPrawdadoZlegoKusil.MojePsotyWKoncuPolamiaCiWirtualneGnoty:)

IleWersjiModyfikacjiMojegoNickadodalesNaCzarnaListeSkryptuBlokujacegoNiewygodnycHKomentujacych?PrzeciezJuzWieszZeNaFachowcaTakieSztuczkiNiedzialaja:)

JesliZobaczeTakaKoniecznoscToKazdaGrupeAdmiNistRatorowZlamieZrobieCoZechceTakJakUczynilemNaInteriiCzyWirtualnejPolsce.JakToLecialo...JeszczeSieTakiNieNarodzilCOdalbyMIrade...

zapraszaMdOmnieNAadresChomikuj pl.wpiszNazweiMojegoNicka w ww yy ss zz uu kk ii ww aa rr cc ee,
odpowiedź
User
Gość X
Nie sądzę. Warto słuchać. Czejarek wraca na swoje miejsce, "Skojarzenia" muszą wrócić.
odpowiedź