SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Baron, Wiernik, Ossowski, Hoffmann w jesiennej ramówce Trójki

Dwa nowe codzienne pasma muzyczne i autorskie audycje dziennikarzy znalazły się w ogłoszonej we wtorek jesiennej ramówce radiowej Trójki. Zostają „Trzy wymiary gitary”, „Gitarą i piórem” i „Klub folkowy”, ale pojawiają się też nowości. Stacja ogłasza ramówkę jako ostatnia spośród anten Polskiego Radia.

fot. materiały prasoweArticle

Jeszcze kilka dni temu Trójka nie ujawniała swojej ramówki, a poszczególne (nieliczne) jej elementy słuchacze próbowali zrekonstruować, tropiąc wpisy swoich ulubionych dziennikarzy w mediach społecznościowych. Gdy poprzedni dyrektor, Kuba Strzyczkowski, pod koniec sierpnia pojechał do centrali Polskiego Radia, by przedstawić swoją wizję tego, co będzie można usłyszeć jesienią na antenie – został odwołany, a prezes Agnieszka Kamińska ogłosiła, że stacja zmienia nie tylko dyrekcję, lecz także i profil na muzyczno-kulturalny. Od tamtej chwili nowe szefostwo PR3 nie przedstawiło swojej koncepcji ramówki, choć inne anteny zrobiły to najpóźniej we wrześniu.

„Trójkowo, rockowo", „Muzyka z Trójką" i „Przebojowa sobota"

Wczoraj Polskie Radio ogłosiło, że ramówka jest wreszcie gotowa. Znalazły się w niej pasma poświęcone różnym gatunkom muzycznym i brzmieniom. Wśród nowych propozycji stacji znalazły się m.in. pasma „Trójkowo, rockowo" i „Muzyka z Trójką" oraz audycja „Przebojowa sobota". I tak: od poniedziałku do czwartku w godz. 10.00 – 11.00 pojawiać się będzie jesienią na antenie nowe pasmo „Trójkowo, rockowo". Audycje poprowadzą: Mateusz Tomaszuk (poniedziałek), Michał Grabkowski (wtorek), Michał Kirmuć (środa) i Marek Wiernik (czwartek).

W tych samych dniach wieczorem zaplanowano pasmo „Muzyka z Trójką” (poniedziałek – czwartek, godz. 19.00 – 22.00). W poniedziałek pojawią się w nim audycje: „ANAGRAMMARGANA" Michała Margańskiego (godz. 19.00-20.00), „Po zachodzie słońca" Aleksandry Kaczkowskiej (20.00-21.00) oraz „Trzy kwadranse jazzu" Jana Ptaszyna Wróblewskiego (21.00-22.00). Wtorek to: „Gh+" Grzegorza Hoffmanna (19.00-20.00), „Cały ten rock" Marka Wiernika (20.00-21.00) oraz „Studio el-muzyki" Jerzego Kordowicza (21.00-22.00).

W środę natomiast w ramach tego pasma Piotr Baron zagra dla słuchaczy na „Trzy wymiary gitary" (19.00-20.00), Michał Grabkowski zaserwuje „Dogrywkę" (20.00-21.00), a Wojciech Ossowski zaprosi do „Klubu folkowego" (21.00-22.00). Z kolei czwartek to „Czy już państwo słyszeli?" Justyny Grabarz (19.00-20.00), „Konstelacja M." Mateusza Tomaszuka (20.00-21.00) i „Od punka do Franka" Radosława Okraski (21.00-22.00).

W dni powszednie (poza piątkiem) po godz. 23.00 w jesiennej ramówce pojawiać się będą kolejne autorskie audycje. Będą to: poniedziałkowa „Dzika karta" (jej gospodarzami będą młodzi, debiutujący dziennikarze), wtorkowy „Wieczorny przegląd myśli" Michała Kirmucia, emitowana w środę „Między dniem a snem" Piotra Majewskiego oraz czwartkowe „Gitarą i piórem" Janusza Deblessema.

Na weekend zaplanowano kolejną nowość: audycję „Przebojowa sobota". Ten trzygodzinny program w sobotnie wieczory (w godz. 19.00-22.00) poprowadzą dziennikarze muzyczni z ul. Myśliwieckiej. Nadawca póki co nie wskazuje, którzy.

Od października br. obowiązuje też odświeżone pasmo poranne: od poniedziałku do soboty prowadzi je Łukasz „Ciechan” Ciechański i Małgorzata Łukowska. „Salon polityczny” nadawany jest później (od poniedziałku do piątku) - nie około 8.13, a o 8.45. Pojawiło się też pasmo „Pora na Trójkę” czy „Do Trójki zaprasza…”, które prowadzą różni dziennikarze, także do tej pory nieznani z Programu III.   Stały zespół Programu Trzeciego mają tworzyć: Łukasz Ciechański, Małgorzata Łukowska, Piotr Łodej, Piotr Majewski, Beata Michniewicz, Tomasz Żąda, Marek Wiernik, Michał Margański, Jędrzej Kodymowski, Michał Migała, Leszek Adamczyk, Grzegorz Zembrowski, Piotr Baron, Mateusz Tomaszuk, Grzegorz Hoffmann, Justyna Grabarz, Radosław Okrasko, Michał Grabkowski, Wojciech Ossowski, Marta Malinowska, Michał Owczarek, Michał Kirmuć, Katarzyna Stoparczyk; Wojciech Surmacz, Wiktor Legowicz, Arkadiusz Ekiert (prowadzący "Winien i ma"), Agnieszka Furtak-Bilnik, Piotr Firan, Ryszard Jaźwiński, Piotr Metz, Michał Żakowski, Monika Małkowska. Nieoficjalnie wiadomo, że do stacji wróciła też Halina Wachowicz.

W trzecim kwartale br. liderem rynku radiowego w Polsce było RMF FM. Najsłabszy wynik w historii badania Radio Track odnotowała Trójka, której udział wyniósł tylko 3,3 proc. Stacja została wyprzedzona przez Audytorium 17, RMF MAXXX i VOX FM.

Dołącz do dyskusji: Baron, Wiernik, Ossowski, Hoffmann w jesiennej ramówce Trójki

88 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
TKS
Trójka jest teraz zarąbiasta. Zniknęło sapanie, antypisowska konspira przy zapowiadaniu piosenek Lajonela Riczi i te żałosne telefony jak to kochają Niedźwiedzia od czasu stanu wojennego albo nawet i Gomułki gdy słuchał jej na dyżur ach na komendzie MO. Trójka dziś jest bez polityki i świetną muzyką bez tej wyniosłości redaktora jaki to on wyjątkowy bo wygrzebał coś w sklepie w Australii na wycieczce, którą opłaciło Polskie Radio z mojego abonamentu.
odpowiedź
User
Gość
Dam jej szansę.
odpowiedź
User
Studio Yayo
Trójka jest teraz zarąbiasta. Zniknęło sapanie, antypisowska konspira przy zapowiadaniu piosenek Lajonela Riczi i te żałosne telefony jak to kochają Niedźwiedzia od czasu stanu wojennego albo nawet i Gomułki gdy słuchał jej na dyżur ach na komendzie MO. Trójka dziś jest bez polityki i świetną muzyką bez tej wyniosłości redaktora jaki to on wyjątkowy bo wygrzebał coś w sklepie w Australii na wycieczce, którą opłaciło Polskie Radio z mojego abonamentu.

Nie kłam pisi siku, polityki jest mnóstwo, nowy narybek nie potrafi nawet odczytać czasu z zegara. Jeśli ktoś wyjeżdżał - za swoje pieniądze, które deb i lu zarobił uczciwą pracą. pisi sik, nic więcej.
odpowiedź