SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google RSS Twitter

„Jeśli to słyszysz, jeśli to mówisz” w akcji przeciw przemocy domowej wobec mniejszości seksualnych

Stowarzyszenie Lambda Warszawa rozpoczęło kampanię społeczną pod hasłem „Jeśli to słyszysz, jeśli to mówisz” zwracającą uwagę na przemoc domową wobec osób homoseksualnych, biseksualnych i transpłciowych. Kreację kampanii przygotowała agencja K2.

Article

Kampania jest oparta na plakatach z przykładami przemocy psychicznej stosowanej wobec osób homoseksualnych, biseksualnych i transpłciowych w domu, najczęściej przez osoby z rodziny. Reklamy zachęcają, żeby w takich sytuacjach zgłosić się po pomoc - telefonicznie lub poprzez stronę internetową Jeslitoslyszysz.pl.

Akcja jest skierowana zarówno do osób poszkodowanych, jak też świadków i sprawców jakieś przemocy domowej.

Działania rozpoczęto 17 maja, w Międzynarodowym Dniu przeciw Homofobii, Transfobii i Bifobii. Obejmują reklamy outdoorowe w Warszawie, aktywności w social media, serwis Jeslitoslyszysz.pl i materiały BTL.

Za kreację kampanii i aktywności w internecie odpowiada agencja K2.

Akcję organizuje Stowarzyszenie Lambda Warszawa, wsparcie finansowe zapewniły władze Warszawy, a patronami honorowymi są Rzecznik Praw Obywatelskich i Rzecznik Praw Dziecka.Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: „Jeśli to słyszysz, jeśli to mówisz” w akcji przeciw przemocy domowej wobec mniejszości seksualnych

8 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Ała
Wiem, że są różne preferencje seksualne, różne metody zapewniania sobie przyjemności, takze różne fetysze. I że statystycznie tak jest, że z każdej setki ludzi kilku będzie bi lub homoseksualnych. Do tego głosuję na partie wolnościowe i podobno jestem lewakiem.

No i co z tego?! W głębi duszy i tak chciałbym łatwego świata: chłop to chłop, baba to baba. I łatwiej trafiają do mnie te stereotypy, niż ich zwalczanie. I teraz sam się zastanawiam, czy to wychowanie (kultura), czy odczucie na poziomie biologii.
14 2
odpowiedź
User
LOL
#problemypierwszegoświata

Powinni ich zdelegalizować za marnotrawienie pieniędzy.
10 12
odpowiedź
User
refugees welcome
Muzułmanie z takimi rozprawiają się bardzo krótko. Nawet są w necie klipy, niestety.
2 12
odpowiedź
User
Tomasz
"wsparcie finansowe zapewniły władze Warszawy"
widzę, ze PO w Warszawie cięzko pracuje na swój wynik ogólnokrajowy ....
11 7
odpowiedź
User
tolerancyjny
gdyby nie normalni chłop i baba to pedzie by wyginęły, bo same się nie rozmnożą. Nie wciskać więc ciemnoty i nie lansować takich orientacji. Są jacy są i nie trzeba się z tym obnosić ani wmawiać że to normalne.
12 20
odpowiedź
User
do Tolerancyjny
doskonały komentarz
5 5
odpowiedź
User
Polak
Jak bijesz dziecko hetero to spoko, ale jak dziecko jest homo to wszystkie służby na nogi i specjalne plakaty. Czy nie można takich pieniędzy przeznaczyć na normalne kampanie w stylu walki z przemocą w rodzinie jakiejkolwiek wobec kogokolwiek (rodziców do dzieci, dzieci do rodziców, żony do męża, męża do żony etc.) nie ważne co jest jej przyczyną: płeć, alkohol, narkotyki, patologia etc.
9 7
odpowiedź
User
świat upada
Jeśli hasła z plakatów (przynajmniej większość) uznano za przemoc, to "kreatorzy" już całkiem odlecieli. Podobną kampanię mogliby zorganizować dla młodzieży, która za dużo imprezuje, nie chce się uczyć, albo pyskuje do rodziców.
5 11
odpowiedź
Zobacz więcej w kategorii: Reklamy / Marketing