SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Nowe osoby w „19:30”. Joanna Dunikowska-Paź prowadzącą

W sobotnim wydaniu nowego programu informacyjnego „19:30” jako prowadząca zadebiutowała Joanna Dunikowska-Paź. Natomiast po raz pierwszy materiały reporterskie przygotowali Joanna Bukowska-Kasprzak, Maciej Gąsiorowski, Urszula Rzepczak i Tomasz Marzec.

Joanna Dunikowska-Paź w „19:30”Joanna Dunikowska-Paź w „19:30”

W czwartek i piątek „19:30” prowadził Marek Czyż. Joanna Dunikowska-Paź do redakcji programu przeszła z TVN Warner Bros. Discovery, z którym była związana od 2019 roku. Początkowo byłą gospodynią „Expressu” w TTV, a od początku 2020 roku prowadziła serwisy informacyjne w TVN24. W latach 2016-2018 pracowała w Nowa TV - prowadziła tam serwis informacyjny „24 godziny” i program publicystyczny „Tu i teraz”.

Z Telewizją Polską Dunikowska-Paź była już związana przez kilka lat: jako reporterka w programie „Po prostu” Tomasza Sekielskiego oraz w TVP Info.

Nowi reporterzy w „19:30”

W sobotnim wydaniu „19:30” pojawili się też nowi reporterzy. Materiał o negatywnych skutkach zmian klimatycznych przygotował Maciej Gąsiorowski.

Czytaj też: Prezes TVP o programie „19.30”: Usłyszałem, że był rzetelny, ale trochę nudny

Jako reporter pracował półtorej dekady temu: w latach 2001-2006 w Polsacie, a następnie w TVN. Potem był reżyserem i producentem telewizyjnym: w TVN, własnej firmie Goosemedia, a przez ostatnie siedem lat w Endemol Shine (zajmował się tam realizacją m.in. programów „The Wall” i „Big Music Quiz” dla TVP, „Co mi dolega” i „Jazda polska” dla TLC oraz „The Brain” dla Polsatu).

W sobotę w „19:30” pojawiła się również relacja Urszuli Rzepczak o obchodach Bożego Narodzenia w Watykanie. Rzepczak od maja br. jest korespondentką TVP we Włoszech, zastąpiła w tej roli Magdalenę Wolińską-Riedi.

Z kolei Joanna Bukowska-Kasprzak, od lat związana z „Panoramą” przygotowała materiał o sztucznej inteligencji, a Tomasz Marzec - o przejściu Kościoła grekokatolickiego na kalendarz gregoriański przy świętowaniu Bożego Narodzenia.

 

„19.30” z dawnego studia m.in. Nowa TV

Jak informowaliśmy w czwartek, dziennikarze programu „19.30” piszą i montują materiały w redakcji TVP Sport. Studio programu nie mieści się jednak w Telewizji Polskiej, tylko jest wynajmowane od ZPR Media przy Wale Miedzeszyńskim w Warszawie. Nagłośnił to sympatyzujący z poprzednią ekipą rządzącą portal wPolityce.pl. 

Do momentu przejęcia przez Polsat mieściła się tam Nowa TV. Później studio było okolicznościowo wynajmowane m.in. politykom. Małgorzacie Kidawie-Błońskiej podczas jej nieudanej kampanii prezydenckiej na potrzeby spotu pokazującą fikcyjną stację Kidawa TV i Rafałowi Trzaskowskiemu, który zapowiadał stworzenie ruchu obywatelskiego Wspólna Polska.

Później przez blisko rok studio służyło anglojęzycznemu kanałowi TVP World. W styczniu stację nadawano już z centrali TVP przy ulicy Woronicza. - Obiekt ZPR przy ul. Wał Miedzeszyński był wykorzystywany przez TVP World jedynie jako tymczasowe rozwiązanie – do czasu przygotowania odpowiednich warunków do nadawania kanału z siedziby TVP. Obecnie TVP World jest nadawany z własnego studia przy ul. J.P. Woronicza - informowało wówczas Centrum Informacji TVP.

Czytaj też: Maciej Orłoś i Danuta Dobrzyńska wracają do TVP. Wkrótce wróci “Teleexpress”

Emisję TVP World przerwano razem z TVP Info i TVP3. Ekipa „19.30” nie skorzystała jednak ze studia stacji, ani innego w centrali TVP.  Przy budynku należącym do ZPR Media stoi wóz transmisyjny, który przesyła sygnał  programu. – Obawiamy się sabotażu ze strony starej ekipy albo polityków PiS. Zapowiedź Marka Czyża o nowym programie informacyjnym zrealizowano jeszcze ze studia S7 na Woronicza. Po chwili wtargnęli tam posłowie PiS – mówi Wirtualnemedia.pl dziennikarz z nowej ekipy TVP, który pragnie zachować anonimowość. - Pewnie nie mówią o tym studiu, żeby nie eskalować problemów i żeby zaraz tam nie pojawił się Dariusz Matecki czy Robert Bąkiewicz - ocenia inny dziennikarz TVP.

Jacy dziennikarze w redakcji „19.30”

Eksperci w rozmowie z Wirtualnemedia.pl ocenili pierwsze wydanie programu „19.30” jako obiektywne, wyważone, spokojne z nowatorską czołówką. Miały temu jednak towarzyszyć liczne niedociągnięcia techniczne. Brakowało m.in. belek, ozdobników stand-up’ów reporterów. Skorzystano z dwóch wzorów wizytówek. Zabrakło tyłówki, czyli informacji o kierownictwie redakcji, wydawcach.

W pierwszym wydaniu „19.30”, które poprowadził Marek Czyż w roli reporterów zadebiutowali: Marcin Antosiewicz, Witold Tabaka, Dorota Bawołek, Sandra Meunier (jako jedyna z dotychczasowej ekipy TVP), Mateusz Lachowski, Milena Bobrowska i Małgorzata Nowicka-Aftowicz.

W piątek wprowadzono efekty muzyczne i heady, czyli zapowiedzi materiałów na początku programu. Ukazał się także materiał i stand-up Bartłomieja Bublewicza, dotychczas związanego z portalem internetowym Onet.pl (stand-up'a nagrała też Bobrowska). 

Czytaj też: Roch Kowalski przechodzi z RMF FM do nowego TVP Info

Po raz pierwszy na antenie pojawił się materiał Igora Nazaruka. To były dziennikarz „Gazety Wyborczej” i Oko.Press. Pojawiła się też tyłówka. Wynika z niej, że program przygotowali: Marek Czyż, Juliusz Głuski-Schimmer, Jan Ciszecki, Paweł Płuska, Grzegorz Sajór i redakcja. 

Dołącz do dyskusji: Nowe osoby w „19:30”. Joanna Dunikowska-Paź prowadzącą

38 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Bracia PìerdoIec
A Pisdeira dalej na Placu nadaje z wanny? Dlaczego tam jeszcze nie wyłączono prądu?
odpowiedź
User
red. Jan Dzban
Danuśka wiedziała kiedy wziąć torebkę pod pachę i się zawinąć. A teraz w domu piecze sernik i ma bekę z tych dzbanów, którzy siedzą nie wiadomo po co na Placu, zamiast iść do dzieciaków z prezentami i ubierać choinki. Może dać im pod dµpska po wytłoczce jajek to chociaż coś wysiedzą i to będzie jedyny pożytek.
odpowiedź
User
Reasumpcja
Czy nowy prezes będzie pamiętał o p. Mirosławie Rogalskim? Warto poczytać, gdzie pracował i co zdziałał w dewastowanej Trójce, Studiu Reportażu, Alarmie w TVP z propagandowymi materiałami imitującymi reportaże, teraz uczy czegoś - strach pomyśleć czego - w akademii telewizyjnej. Bardzo proszę o kadrową weryfikację tej persony.
odpowiedź