SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Joanna Górska z koronawirusem, Polsat stosuje specjalne obostrzenia w związku z pandemią

Dziennikarka Polsat News Joanna Górska poinformowała, że uzyskała pozytywny test na obecność koronawirusa. Opisała objawy, ale zaznaczyła, że „wydaje się, że wychodzą (wspólnie z rodziną) na prostą”.

fot. Joanna Górska/ Instagram Article

O przeprowadzonym tekście na SARS-CoV-2 dziennikarka poinformowała na Instagramie. Opisała objawy członków swojej rodziny oraz własne, zaznaczyła, że wszyscy przebywają w izolacji. - Kacper zupełnie bezobjawowy. Ja i Robert trochę się pomęczyliśmy. Gorączka, ból pleców, głowy, oczu i kości, duszący kaszel. Wydaje się, że wychodzimy już na prostą. Nie bagatelizujcie COVID, bo nigdy nie wiadomo jaka będzie reakcja organizmu... Dbajcie o siebie, uważajcie... Oby jak najwięcej z nas przechodziło covid bezobjawowo lub z objawami, które kładą do łóżka, a nie pod respirator - napisała.

W marcu 2018 roku Joanna Górska na stałe wróciła do pracy w Polsat News po tym jak przez kilka miesiący walczyła z chorobą nowotworową. Niedawno wspólnie z partnerem Robertem Szulcem wydała książkę „Dziad. On silny, my silniejsi” w którym opisali walkę z rakiem dziennikarki z ich perspektywy.

Polsat dostosował redakcję do kolejnej fazy pandemii

Redakcja Polsatu oraz Polsat News ponownie wprowadziła restrykcyjne warunki pracy w związku ze zwiększeniem liczby zakażeń koronawirusem. Łączenia w programach odbywają się zdalnie, do studia nie są zapraszane osoby z zewnątrz, a kto może - pracuje zdalnie.

Pisaliśmy o tym, że redakcje w większości przypadków utrzymują tryb zdalny oraz rotacyjny system pracy ze względu na panującą epidemię koronawirusa. Nie spodziewają się też szybkiego powrotu do swoich siedzib. Większość w okresie letnim i wakacyjnym wróciły do pracy stacjonarnej, ale od jakiegoś czasu znowu wprowadza restrykcje i wraca do zdalnego zarządzania zespołem.

W redakcjach Polsatu oraz Polsat News również stosowane są obostrzenia, poza standardowymi rozwiązaniami jak utrzymywanie dystansu, obowiązek noszenia maseczek (nie dotyczy to prowadzących program) i dezynfekcji, istnieje m.in. zakaz wpuszczania do budynków osób z zewnątrz.

- Mamy wprowadzony system pracy zgodnie z którym część osób pracujących na zewnątrz stacji nie ma kontaktu z osobami z wewnątrz. Stosujemy też różne formy pracy zdalnej i rotacyjnej - zależy to od poszczególnych zespołów. Już od kilku tygodni nie zapraszamy osób z zewnątrz do studia, łączenia odbywają się zdalnie – mówi nam Tomasz Matwiejczuk, dyrektor ds. komunikacji korporacyjnej i rzecznik prasowy Polsatu.

Zaznacza, że nadawca jest przygotowany „na różne scenariusze rozwoju sytuacji”. - Mamy nadzieję, że części z nich nie będziemy musieli realizować. A najważniejsze jest to, że dotychczasowe środki i zasady jakie stosujemy pozwalają nam pracować i zachowywać troskę o zdrowie i bezpieczeństwo naszych ludzi – podkreśla.

W połowie października br. Polsat News podał, że Zygmunt Solorz, właściciel m.in. grupy Cyfrowy Polsat oraz szef sportu w Polsacie Marian Kmita uzyskali pozytywny wynik tekstu na obecność koronawirusa. Rzecznik Grupy Polsat zapewniał wtedy, że Solorz przechodzi chorobę bezobjawowo i pracuje normalnie, tyle że w trybie zdalnym.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Joanna Górska z koronawirusem, Polsat stosuje specjalne obostrzenia w związku z pandemią

2 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Prawda
Tak więc na początek jest bardzo niezwykłe, że sam Kary Mullis, wynalazca technologii reakcji łańcuchowej polimerazy (PCR), myślał podobnie. Jego wynalazek przyniósł mu w 1993 roku nagrodę Nobla w dziedzinie chemii.
Niestety, Mullis zmarł w zeszłym roku w wieku 74 lat, ale nie ma wątpliwości, że biochemik uznał PCR za niewłaściwy do wykrycia infekcji wirusowej .
Powodem jest to, że planowanym zastosowaniem PCR było i nadal jest zastosowanie jej jako techniki produkcyjnej, zdolnej do replikacji sekwencji DNA milionów i miliardów razy, a nie jako narzędzia diagnostycznego do wykrywania wirusów.
Jak ogłaszanie pandemii wirusów na podstawie testów PCR może zakończyć się katastrofą, opisała Gina Kolata w swoim artykule w New York Times z 2007 roku Wiara w szybki test prowadzi do epidemii, której nie było.
odpowiedź
User
Teresa
Bardzo się stresuje, co przyniosą kolejne miesiące. Czy faktycznie to zacznie się wszystko poprawiać, ile jeszcze będziemy bali się o swoje życie? Ja ukończyłam Studium Pracowników Medycznych i Społecznych i każdego dnia boje się, że zamkną mi mój gabinet masażu. Praca jest teraz przecież niezbędna. Ale boje się na maxa, co to będzie.
odpowiedź