SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Joanna Racewicz poprowadzi poranek w Polsacie i Polsat News

W październiku br. Joanna Racewicz rozpocznie pracę w Telewizji Polsat i dołączy do grona prowadzących „Nowy dzień” w Polsat News - dowiedział się portal Wirtualnemedia.pl.

Joanna Racewicz, fot. Instagram Article

Jak dowiedział się portal Wirtualnemedia.pl, Joanna Racewicz będzie kolejną gospodynią porannego pasma „Nowy dzień z Polsat News”, które między godz. 6.00 a 8.00 emitowane jest równolegle na głównej antenie Telewizji Polsat.

Prowadzącymi pozostają Joanna Górska i Beata Cholewińska. Od września br. program „Nowy dzień” będzie pokazywany na głównej antenie o godzinę dłużej, czyli do 9.00.

O tym, że Racewicz przejdzie do Polsat News portal Wirtualnemedia.pl informował jako pierwszy na początku sierpnia br. Pierwotnie rozważano aby dziennikarka została prowadzącą „Wydarzeń” o godz. 22.00. Dziennikarka rozpocznie pracę w Telewizji Polsat w październiku br.

Wczoraj informowaliśmy, że Bogdan Rymanowski rozpocznie pracę w Telewizji Polsat również w październiku. Będzie prowadzącym głównego wydania „Wydarzeń” oraz magazynu publicystycznego „Wydarzenia i opinie”.

Joanna Racewicz po 20 latach odeszła z TVP

Ostatnio Joanna Racewicz pracowała w Telewizji Polskiej, z którą była związana przez dwie dekady (z przerwą w latach 2007-2010, kiedy pracowała w TVN). Od września 2016 roku prowadziła „Pytanie na śniadanie”. Wcześniej przez pięć lat była gospodynią „Panoramy”, prowadziła też magazyn „Reporter Polski”.

W marcu br. dziennikarka odeszła z Telewizji Polskiej. Zdecydowała się na odejście po tym jak wcześniej odsunięto ją od prowadzenia „Pytania na śniadanie” w TVP2.

- Powodem tej decyzji było wykorzystywanie przez panią redaktor Joannę Racewicz marki „Pytanie na śniadanie” do promocji produktów bez wiedzy i zgody kierownictwa programu, co powtarzało się mimo upomnień ze strony przełożonych. Działanie to koliduje z obowiązującymi w Spółce zasadami dotyczącymi reklamy i promocji, a także stoi w sprzeczności z zasadami etyki dziennikarskiej - informowała wówczas TVP w wydanym oświadczeniu.

Racewicz wyjaśniła, że jej wpisy w social media nie miały charakteru reklamowego. Jak dodała nigdy nie otrzymała żadnego upomnienia, a po zawieszeniu próbowała współpracować z kierownictwem: napisała wyjaśnienie, zapewniła o gotowości do rozmowy i naprawy niezręczności oraz skasowała wszystkie sporne materiały. - Czekałam na odpowiedź ze strony mojego Pracodawcy, ale ta nie nadchodziła. Nie skutkowały także próby spotkań z Dyrekcją i Przełożonymi. Zamiast dialogu - dziesięć dni później - Telewizja Polska SA opublikowała oficjalne oświadczenie, o którym dowiedziałam się z mediów - opisała.

Z kolei w kwietniu br. w wywiadzie dla „Newsweeka” Racewicz stwierdziła, że zastanawia się nad pozwaniem Telewizji Polskiej za niektóre stwierdzenia w oświadczeniu na temat jej zawieszenia.

Według danych Nielsen Audience Measurement w pierwszej połowie br. średnia oglądalność minutowa Polsat News wynosiła 72 328 widzów, a udział stacji w rynku oglądalności - 1,12 proc.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Joanna Racewicz poprowadzi poranek w Polsacie i Polsat News

20 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
walter
robi się ciekawie.

Znowu Kurski dostaje po dupie i TVP straci udziały w rynku na rzec Polsatu.

A potem biedaczek Kurski wszystko zwali na Nielsena a nie na własny brak umiejętności zarządzania.
52 39
odpowiedź
User
Widz
W której telewizji tej Racewicz już nie było? po Polsacie zostanie jej już TV Mango..... Oj uzależniła się nie tylko od parcia na szkło
56 23
odpowiedź
User
Nicko
Mumia na śniadanie?
64 19
odpowiedź
User
Czopek
Mumia na śniadanie?


Nie szkaluj Popek i jej chirurga plastycznego
42 30
odpowiedź
User
hahaha
Jeszcze 3 operacje i będzie jak Donatella Versace.
50 13
odpowiedź