SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Joanna Racewicz przechodzi do Polsat News

Joanna Racewicz dołączy do grona prowadzących Polsat News, prawdopodobnie będzie gospodynią programu „Wydarzeń 22.00” - dowiedział się portal Wirtualnemedia.pl.

Joanna Racewicz, fot. Instagram Article

Joanna Racewicz będzie jedną z nowych twarzy Polsat News. Do zespołu dołączy prawdopodobnie jesienią. Oprócz niej pojawi się także Bogdan Rymanowski.

Według ustaleń portalu Wirtualnemedia.pl, dziennikarka może zostać prowadzącą wieczornego wydania "Wydarzeń" o godz. 22.00.

Ostatnio Joanna Racewicz pracowała w Telewizji Polskiej, z którą była związana przez dwie dekady (z przerwą w latach 2007-2010, kiedy pracowała w TVN). Od września 2016 roku prowadziła „Pytanie na śniadanie”. Wcześniej przez pięć lat była gospodynią „Panoramy”, prowadziła też magazyn „Reporter Polski”.

Joanna Racewicz po 20 latach odeszła z TVP

W marcu br. dziennikarka odeszła z Telewizji Polskiej. Zdecydowała się na odejście po tym jak wcześniej odsunięto ją od prowadzenia „Pytania na śniadanie” w TVP2.

- Powodem tej decyzji było wykorzystywanie przez panią redaktor Joannę Racewicz marki „Pytanie na śniadanie” do promocji produktów bez wiedzy i zgody kierownictwa programu, co powtarzało się mimo upomnień ze strony przełożonych. Działanie to koliduje z obowiązującymi w Spółce zasadami dotyczącymi reklamy i promocji, a także stoi w sprzeczności z zasadami etyki dziennikarskiej - informowała wówczas TVP w wydanym oświadczeniu.

Racewicz wyjaśniła, że jej wpisy w social media nie miały charakteru reklamowego. Jak dodała nigdy nie otrzymała żadnego upomnienia, a po zawieszeniu próbowała współpracować z kierownictwem: napisała wyjaśnienie, zapewniła o gotowości do rozmowy i naprawy niezręczności oraz skasowała wszystkie sporne materiały. - Czekałam na odpowiedź ze strony mojego Pracodawcy, ale ta nie nadchodziła. Nie skutkowały także próby spotkań z Dyrekcją i Przełożonymi. Zamiast dialogu - dziesięć dni później - Telewizja Polska SA opublikowała oficjalne oświadczenie, o którym dowiedziałam się z mediów - opisała.

Z kolei w kwietniu br. w wywiadzie dla „Newsweeka” Racewicz stwierdziła, że zastanawia się nad pozwaniem Telewizji Polskiej za niektóre stwierdzenia w oświadczeniu na temat jej zawieszenia.

Według danych Nielsen Audience Measurement w pierwszej połowie br. średnia oglądalność minutowa Polsat News wynosiła 72 328 widzów, a udział stacji w rynku oglądalności - 1,12 proc.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Joanna Racewicz przechodzi do Polsat News

18 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Anka
Brawo Polsat! :D
36 34
odpowiedź
User
Wojtek
To jest autentycznie straszne. Już nawet nie chodzi o to że Polsat zbiera same "spady" dziennikarskie - przejmuje upadłe kariery (Durczok) czy ludzi po prostu średnio zdolnych którym podziękowano w TVN i TVP. Problem w tym, że panicznie bojące się zamknięcia obecne kierownictwo PN podejmuje ruchy równe z tymi do nie dawna praktykowanymi przez poprzedników - bierze dosłownie każdego kto wyleciał z w/w i jeszcze uważa że "przejmują gwiazdy" xD. Ale najlepsze jaja przed nimi bo chyba nie do końca znają charakter i oczekiwania osoby którą właśnie "przejęli":)) Pozostaje życzyć powodzenia - biorąc pod uwagę charakter, zachowanie w pracy i obiektywnie dużą niechęć widzów do nowej "gwiazdy" - przyda się:))
76 24
odpowiedź
User
Ebe
Wdowa smolenska w Polsacie skrecajacym w prawo nie zaszkodzi...
52 24
odpowiedź
User
Nicko
Jedna z nowych twarzy... Fakt, twarz ma nową.
84 14
odpowiedź
User
dno
W PNŚ co drugi dzień miała inne soczewki
40 13
odpowiedź