SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Jolanta Kaczmarek redaktor naczelną Polskiego Radia RDC

Jolanta Kaczmarek, prezes Polskiego Radia RDC, będzie jednocześnie pełniła funkcję redaktora naczelnego. Propozycję objęcia funkcji dyrektora programowego otrzymał Grzegorz Chlasta - ustalił portal Wirtualnemedia.pl.

Jolanta Kaczmarek, fot. Marzena Stokłosa Article

Jak informowaliśmy w poniedziałek, Ewa Wanat - pełniąca dotąd funkcję redaktor naczelnej i dyrektora programowego - została dyscyplinarnie zwolniona przez zarząd spółki. Na tę decyzję wpływ miały kontrowersje wokół wpisu o dzieciach Karoliny i Tomasza Elbanowskich na prywatnym profilu dziennikarki na Facebooku. - Radio RDC stało się celem ataków i zarzutów, co wpływało na negatywną ocenę i odbiór rozgłośni przez opinię publiczną - tłumaczyła dyscyplinarkę prezes Kaczmarek.

Wczoraj prezes mazowieckiej rozgłośni spotkała się z pracownikami i oficjalnie poinformowała o zwolnieniu Ewy Wanat. Jolanta Kaczmarek zakomunikowała również redakcji, że od tej pory będzie pełnić funkcję redaktora naczelnego, którą zamierza łączyć z prezesurą. Z kolei dyrektorem programowym stacji ma zostać Grzegorz Chlasta, dotychczasowy szef publicystyki i prowadzący poranne pasmo (od poniedziałku do czwartku). Chlasta wziął już na siebie część obowiązków Ewy Wanat, która od maja przebywała na zwolnieniu lekarskim.

Przypomnijmy, że w poniedziałek - w ramach protestu przeciwko zwolnieniu Wanat - z radia odszedł dziennikarz Mike Urbaniak, który pracował tam od dwóch lat. Z RDC współpracować nie będzie również Maciej Nowak, który z Urbaniakiem prowadził audycję „Homolobby”. Na spotkaniu z redakcją RDC prezes Jolanta Kaczmarek przekonywała pracowników, żeby nie odchodzili i nadal pracowali nad programami, które tworzą.

Jeden z uczestników spotkania Rafał Betlejewski, który w RDC prowadzi audycje „Science Frikszyn” i „Między innymi Betlejewski”, napisał na stronie internetowej Fundacji Medium Publiczne, że „stanął przed dylematem etycznym”. - Jak wyjść z tego z twarzą, co jest ważne, czego się trzymać? I jeszcze coś: każdy z nas, pracowników RDC, jest z tym sam. Staliśmy się nagle zbiorem indywidualności. Już nie jesteśmy zespołem. Już każdy jest sam - podkreśla dziennikarz i wskazuje na lojalność wobec Ewy Wanat.

- Bardzo lubię Jolantę Kaczmarek. To fajna babka. Rozmawiałem z nią wielokrotnie o zaistniałej sytuacji, namawiałem do dialogu z Ewą i zmiany decyzji w sprawie Michalik. Zależy mi na niej. Ale wszystkie jej decyzje począwszy od zwolnienia Elizy Michalik oceniam jako niefortunne. Mówiłem jej to zresztą wprost, a do tej pory zachowałem lojalne milczenie o sytuacji wewnątrz RDC. Przykro mi, że Jola nie widzi tego - zauważa Rafał Betlejewski. O tym, czy pozostanie w rozgłośni dziennikarz ma zdecydować do końca września.

Warto dodać, że komentarzem Ewy Wanat interesowała się również rada nadzorcza RDC, która miała zająć się nim na posiedzeniu pod koniec września. Ewa Wanat tłumaczyła portalowi Wirtualnemedia.pl, że wpis o dzieciach Elbanowskich był ironiczny i sarkastyczny. - Afera jaką rozkręcił prezes Stowarzyszenia Wolnego Słowa (Wojciech Borowik, przewodniczący RN RDC) na FB oraz próbując przeforsować w Radzie Programowej RDC uchwałę potępiającą redaktor naczelną RDC głęboko mnie przeraża. A co jeśli w jakimś momencie to ja stanę się celem Stowarzyszenia Wolnego Słowa i Rady Programowej mojej własnej firmy?! - zastanawia się Betlejewski.

We wtorek nie udało nam się uzyskać komentarza prezes Jolanty Kaczmarek w sprawie kolejnych ewentualnych zmian personalnych w spółce.

Z danych Radio Track wynika, że w okresie od marca do sierpnia 2015 roku udział RDC w warszawski rynku radiowym wyniósł 1,5 proc.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Jolanta Kaczmarek redaktor naczelną Polskiego Radia RDC

25 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Kowalski
Ładna kobieta
22 25
odpowiedź
User
ekspert
za chwilę przyjdzie PiS i bye bye Pani prezes... ;)
31 12
odpowiedź
User
let
wyrzucić też Jolantę K!
27 12
odpowiedź
User
Irek
,,..mojej własnej firmy..." - zastanawia się Betlejewski.

Rozbrat z rzeczywistością? Mania wielkości?
15 22
odpowiedź
User
Edward
Na urodę Kaczmarek wygrywa z Wanat zdecydowanie. Na zdrowy rozsądek także.
31 26
odpowiedź