SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Jolanta Kwaśniewska i Karolina Korwin-Piotrowska gwiazdami TVN Style

Od 15 kwietnia TVN Style rusza z odświeżoną ramówką. Znajdzie się w niej dużo nowych programów.

Z ciekawszych propozycji należy wymienić magazyn o modzie, stylu i elegancji „Lekcja stylu”, gdzie cotygodniowym gościem Katarzyny Montgomery i Sylwii Paszkowskiej (byłej już dziennikarki RMF FM, której szefostwo rozgłośni nie wyraziło zgody na współpracę z TVN Style) będzie Jolanta Kwaśniewska.

„Dziesięć lat prezydentury nauczyło mnie wiele. To, co wyniosłam z tamtego okresu, postaram się przekazać polskim kobietom. Pamiętajmy Panie, że nie wszystko, co przeczytacie w książkach, wszelkiego rodzaju poradnikach, znajduje przełożenie w życiu codziennym. Najważniejsza jest praktyka” – mówiła na zorganizowanej konferencji Jolanta Kwaśniewska.

W TVN Style pojawi się także przegląd wydarzeń z polskiego życia publicznego w programie „Magiel towarzyski”, prowadzony przez parę dziennikarzy – Karolinę Korwin-Piotrowską i Tomasza Kina.

Łukasz Kłosowski: Gorąco ostatnio wokół Twojej osoby. Dopiero, co zakończyłeś współprace z TVP 2, gdzie prowadziłeś „Pytanie na śniadanie”, a już upomniało się o Ciebie TVN Style. Czym będzie „Magiel towarzyski”, prowadzony do spółki z Karoliną Korwin-Piotrowską.

Tomasz Kin: Jeżeli uszczypliwość jest sposobem na okazywanie sympatii, to w tym programie razem z Karoliną, będziemy chcieli w taki sposób tę sympatię niektórym okazać. W myśl maksymy Ignacego Krasickiego: „szanujmy mądrych, przykładnych, chwalebnych, śmiejmy się z głupich, choćby i przewielebnych”. Dosyć marcepanów, bicia piany, pokazywania nierealnego, mocno nakremowanego świata, tony pudru. Ten puder trzeba zetrzeć. W tym programie zrywany z ludzi przysłowiową „tapetę”, bajkową poświatę boskości, i to wydaje się być clue „Magla towarzyskiego”.

Łukasz Kłosowski: Jakie tematy będą poruszane i jaką sferą aktywności będziecie się zajmować?

Tomasz Kin: Będą to sprawy obyczajowe, społeczne, kulturalne, czasem też polityczne. Nie obchodzi nas głosowanie w sejmie na temat jego rozwiązania. Interesują nas politycy, ich sposób działania. Jeżeli mamy wywiad w gazecie z Renatą Beger, Jackiem Kurskim, Markiem Borowskim lub kimkolwiek innym, kto mocno bije pianę i kokietuje ludzi i próbuje pokazać się w boskim świetle, to my wkraczamy do akcji i mówimy: „drodzy Państwo, nie bierzcie wszystkiego na serio, zachowajcie dystans, zróbcie krok do tyłu”. To wszystko są tematy z kolorowych czasopism, które są w programie punktem wyjścia do dalszej dyskusji. Tematów do dyskusji szukamy we wszystkich czasopismach od „Polityki”, przez „Twój STYL”, a na „Fakcie” kończąc. Każdy magazyn, który na swoich szpaltach przejaskrawia rzeczywistość, kokietuje, jest obiektem naszych uszczypliwości. Jesteśmy wentylem stęchłych relacji showbiznesu.

Karolina Korwin-Piotrowska: Myślę, że to jest trochę pomieszanie „Antyradia”, w którym Tomek pracuje, właśnie z takim towarzyskim maglem. Będziemy starali się być bezkompromisowi. Sama się trochę boję, co to będzie. Przejedziemy się dosłownie po wszystkich. Byłam przerażona, jaki jest niski poziom niektórych autoryzowanych wypowiedzi w prasie. Miejscami to prawdziwe głupoty i my te głupoty będziemy piętnować. Ale nie będzie samego dowalania. Pokażemy to, co jest fajne: dobry tekst, dobrą okładkę, ciekawy wywiad.

Tomasz Kin: Jeżeli „Na żywo” pisze, że aktorka Ania Powierza zostawia ślady mokrych stópek, i wszyscy się z tego powodu egzaltują w domu, albo CKM publikuje rozkraczone zdjęcia się Kai Paschalskiej, a w dołączonym wywiadzie Kaja mówi, że z jednej strony jest trochę dziwką, a z drugiej odpowiedzialną kobietą, to przepraszamy mili Państwo, ale nie dajcie się nabić w butelkę.

Karolina Korwin-Piotrowka: Dziewczyno, jeżeli już robisz sobie rozbieraną sesję, to wynajmij fajnego fotografa i kup dobrą bieliznę i pozuj jak człowiek. Na całym świecie, jeżeli gwiazda powie głupotę w wywiadzie, to jej się to mówi prosto w oczy. U nas chodzi się przy niej jak wokół zepsutego jajka. Tak naprawdę u nas taka gwiazda jest bezkarna. Będziemy pierwszym publicznym programem, który powie: „lubimy Cię Zenek, ale jeżeli robisz sobie takie fotki, to cztery razy się wcześniej zastanów”. Myślę, że to jest bardzo trudne i wystawiamy się na linię strzału, ale ktoś musi to zrobić. Pokażemy też, jak to się robi na świecie, a robi się to bardzo dobrze. Parę osób na pewno się obrazi, ale parę osób na pewno się zaśmieje. Tego jesteśmy pewni.

Prezenterka sportowa Klaudia Carlos znajdzie się w TVN Style nietypowej dla siebie roli jako ekspert od pielęgnacji ciała i urody w programie „Salon piękności”.

„Wiosenna ramówka TVN Style chce inspirować kobiety do wprowadzania pozytywnych zmian w życiu. Programy odnoszą się do bliskiej im hierarchii wartości, do rzeczywistości, w której na co dzień żyją. Poruszają tematy ważne dla współczesnej Polki i jej najbliższych. Na antenie TVN Style będzie się mówić o relacjach z partnerem, dziećmi i rodziną. W ramówce znajdą się programy, które podpowiedzą, jak dbać o dom i najbliższych. Zainspirują do zmian w wielu dziedzinach życia tj. moda, uroda, kulinaria, dekoracja wnętrz itp. Dostarczą mądrej rozrywki, proponując jednocześnie sporą dawkę wiedzy o świecie. TVN Style nie będzie dawać jedynej słusznej odpowiedzi – pokaże wachlarz możliwości, a wybór pozostawi widzom” – informuje Anna Sawa, Brand & PR Manager stacji.

Szczegóły wiosennej ramówki TVN Style:

Produkcje polskie

1.Tessa w domu
Praktycznie o domu i kulinariach.
Prowadząca program, Tessa Capponi – Borawska, matka czworga dzieci i włoska arystokratka od lat mieszka w Polsce. Jest autorką książek o kuchni włoskiej i prawdziwym kulinarnym ekspertem. W swoim programie Tessa nie tylko opowie o gotowaniu, ale także pokaże, jak prowadzić dom i podejmować gości. Wraz z Tessą widzowie wybiorą się na targ kwiatowy i osiedlowy bazarek, dowiedzą się, jak wybrać najlepsze śliwki czy bakłażana. Tessa przygotuje pyszny obiad, zdradzi swoje kuchenne „patenty”, ułoży kwiaty, przystroi stół. Poza tym opowie barwne anegdoty o jadalnianym savoir-vivre, zaprosi do stołu ciekawych gości i przyjaciół, porozmawia o książkach, oliwie, winie….

Program prowadzi: Tessa Capponi – Borawska
Na antenie od maja

2.Lekcja stylu
Magazyn o modzie, stylu i ponadczasowej elegancji.
Program, który pokazuje, czym jest styl i elegancja w ubieraniu się. Dwie prowadzące, Sylwia Paszkowska i Katarzyna Montgomery, doradzą m.in. czego, kiedy i gdzie nie wypada nosić, jak się ubrać do biura, a jak do teatru, kiedy założyć kapelusz, dlaczego warto zainwestować w „małą czarną” i dobrą torebkę. A wszystko to „skrojone” na polską rzeczywistość i kieszeń. Prezentując modowe sukcesy i wpadki znanych Polek, prowadzące pochwalą, to, co dobre, i pokażą, czego absolutnie unikać. Stałe elementy programu to garderoba, poradnik dobrych manier oraz analiza stylu znanej osoby. W każdym odcinku jako ekspert i gość specjalny wystąpi Jolanta Kwaśniewska.
 
Program prowadzą: Sylwia Paszkowska i Katarzyna Montgomery
Gość specjalny: Jolanta Kwaśniewska
Na antenie od 15 kwietnia, premiera sobota g. 10:30, czas trwania 30 minut

3.Salon piękności
Magazyn urodowy.
Skomplikowany temat urody pokazany z punktu widzenia konsumenta. Dwie prowadzące, Klaudia Carlos i Katarzyna Bosacka, przeprowadzą widza przez gąszcz nowości kosmetycznych, wyjaśnią, co kryje się za najnowszymi trendami, jak świadomie wybrać najlepszy dla siebie kosmetyk i na co zwracać uwagę przy jego zakupie. W programie widz znajdzie odpowiedzi na wiele często zadawanych pytań: czy duże pudełko rzeczywiście kryje w sobie pokaźną zawartość? Co to są tak modne „nutrikosmetyki” i czy na pewno powstały dopiero dziś? Probiotyki, prebiotyki, symbiotyki - choć ich nazwy brzmią podobnie, tak wiele je różni.

Program prowadzą: Klaudia Carlos i Katarzyna Bosacka
Na antenie od 15 kwietnia, premiera sobota g. 10:00, czas trwania 30 minut

4.Młodsza piękniejsza szczęśliwsza?
Serial dokumentalny typu „reality”.
Historie 8 kobiet, które wzięły udział w akcji miesięcznika „Claudia” i zgłosiły się do udziału w konkursie „10 lat mniej w 10 dni”. Kamera towarzyszy bohaterkom od momentu ich przyjazdu na casting, przez pobyt w klinice i związany z nim strach, ból i nadzieję, aż po łzy szczęścia i zaskoczenie bliskich. Liposukcja, korekta ust, powiększanie biustu, lifting twarzy, makijaż permanentny, implanty zębów, licówki, itp. To wszystko i jeszcze więcej czeka uczestniczki, które chcą uwolnić się od kompleksów, zdobyć mężczyznę, zaimponować dzieciom, rozpocząć nowe życie.

Program prowadzi: Marta Kuligowska
Na antenie od 18 kwietnia, premiera sobota g. 18:00, czas trwania 30 minut

5. Magiel towarzyski
Przegląd wydarzeń towarzyskich.
Para dziennikarzy – Karolina Korwin-Piotrowska i Tomasz Kin – dokonają subiektywnego przeglądu i oceny polskiego showbiznesu, świata polityki i mediów. Pod dziennikarską lupę dostaną się dwie manipulujące sobą strony: gwiazdy i media. W programie znajdą się najbardziej pikantne i kontrowersyjne cytaty z udzielanych przez gwiazdy wywiadów, najświeższe: „Kto, z kim i gdzie”, „Hity i kity tygodnia” oraz „Wywiad tygodnia” czytany na dwa głosy. W każdym odcinku w roli gości pojawią się gwiazdy polskiego showbiznesu.

Program prowadzą: Karolina Korwin–Piotrowska i Tomasz Kin
Na antenie od 15 kwietnia, premiera niedziela g. 10:30, czas trwania 30 minut

6. Telewizja od kuchni
Kulisy telewizyjnych planów.
Sekrety powstawania najpopularniejszych produkcji TVN przedstawiane w dowcipny, a zarazem podtrzymujący napięcie sposób. Autorzy programu pokazują nie tylko sam proces produkcji, ale - poprzez niezobowiązujące rozmowy - przybliżają również sylwetki twórców i aktorów. Z kamerą goszczą na planach takich seriali jak: „Niania”, „Magda M”, „Na Wspólnej”, „Kryminalni”, programów rozrywkowych – „Szymon Majewski Show”, „Taniec z gwiazdami”, „Dzień dobry TVN”, programów publicystycznych – „Wydanie drugie poprawione”, „Teraz My” i in. Najbardziej znane polskie twarze, tajemnice planów zdjęciowych, napięcie, stres i długo oczekiwany… efekt końcowy.

Premiera wtorek g. 22:30, czas trwania 30 minut

7. Mamo już jestem
Poradnik o ciąży i pierwszym roku życia dziecka.
Program adresowany do młodych mam i tych kobiet, które spodziewają się dziecka. Porusza tematy związane z ciążą oraz pierwszym rokiem życia dziecka. Każdy odcinek to kilka osobnych tematów, rozmowy z ekspertami: ginekologiem, położną, pediatrą i fizjoterapeutą dziecięcym oraz – oczywiście – z mamami. Czym się kierować przy wyborze wyprawki dla dziecka? Ile kosztuje w Polsce ciąża? Co jest lepsze: smoczki silikonowe czy lateksowe? Co wolno jeść matce karmiącej? Kiedy po raz pierwszy zabrać noworodka na spacer? Koniec z zamęczaniem otoczenia pytaniami, koniec analizowania sprzecznych porad przyjaciółek. Wszystkie wątpliwości rozwieją specjaliści.

Program prowadzi: Monika Tarka-Kilen.
Premiera sobota g. 15:00, czas trwania: 30 minut

Produkcje zagraniczne

1. Seks inspektorzy (Sex inspectors, Channel 4)
Poradnik o seksie i relacjach z partnerem.
Program, jakiego w polskiej telewizji jeszcze nie było. Kultowa już brytyjska seria, w której pary wspólnie przyznają się do konkretnych „problemów łóżkowych” i proszą o pomoc fachowców. Prowadzący - seksuolodzy Tracey Cox i Michael Alvear – udzielają praktycznych i taktownych rad, które pomogą przywrócić namiętność w związku i pozwolą lepiej zrozumieć potrzeby partnera. Z taktem i humorem pokazują, jak udoskonalić seks, a drażliwy temat pomocnych technik przedstawią szczerze i praktycznie.

Program prowadzą: Tracey Cox i Michael Alvear
Premiera piątek g. 23:00, czas trwania 30 minut

2. Jak się nie ubierać? (What not to wear, BBC 2)
Poradnik o ubieraniu się.
Kultowy program BBC o błędach, jakie popełniają kobiety w codziennym ubieraniu się. Dzięki niemu dwie prowadzące - Susannah Constantine i Trinny Woodall - stały się w Wielkiej Brytanii wyroczniami mody i stylu. Na prośbę męża lub przyjaciół ukryta kamera nagrywa zwykłe Brytyjki w ich codziennym życiu. Dziennikarki pokazują im to nagranie i oferują "pomoc": komentarz, porady i wizyty w sklepach. Nie wszystkie bohaterki dają się przekonać, więc prowadzące w specjalnej przebieralni o 6 lustrach cierpliwie tłumaczą i przekonują, starając się uniknąć radykalnych posunięć. Następnie zmieniają fryzurę i dobierają makijaż. Dowcipnie, acz bezwzględnie podsumowują zasady stylu, bohaterkę i ...same siebie.

Program prowadzą: Susannah Constantine i Trinny Woodall
Na antenie od 15 kwietnia, premiera czwartek g. 21:30, czas trwania 30 minut

3. Coś więcej niż cztery ściany (From House to Home, Channel 4)
Poradnik o dekoracji i urządzaniu wnętrz.
Projektant wnętrz – Olivier Heath i agentka nieruchomości – Sarah Beeny pokazują, jak zamienić dom w praktycznie i ładnie urządzone miejsce do życia. Analizując pomieszczenie po pomieszczeniu - kuchnię, salon, łazienkę i in. - pokazują, jak można urządzić ten sam pokój na różne sposoby i style. Podrzucają praktyczne i kreatywne wskazówki, jak przekształcić cztery ściany w eleganckie i przytulne wnętrze.

Program prowadzą: Sarah Beeny i Olivier Heath
Na antenie od 15 kwietnia, premiera g. 18:30, czas trwania 30 minut


4. Kto tu rządzi? (Who rules the roost?, BBC3)
Poradnik dla zapracowanych rodziców.
Współcześni, zapracowani rodzice mają coraz mniej czasu dla siebie, dzieci i domu. Jak wpływa to na relacje partnerskie? Ilu rodziców byłoby w stanie zrezygnować z pracy i poświęcić się dla domu i dzieci? Co by było, gdyby krytykujący żonę mąż musiał z dnia na dzień ją zastąpić? Czy faktycznie jego żona „nic nie robi” i źle prowadzi dom?
W programie autentyczne pary mają szansę doświadczyć „domowego rodzicielstwa”. Najpierw ona, potem on na 2 tygodnie zrezygnują z pracy i zajmą się tylko dziećmi. Co ten eksperyment zmieni w ich życiu?

Na antenie od 15 kwietnia, premiera wtorek g. 21:30, czas trwania 30 minut

5.Biografie (Biography, Biography Chanel)
Seria „Biography” to cykl godzinnych odcinków, z których każdy jest portretem ważnej kobiety XX wieku. Poznamy sekrety życia m. in.: Marthy Stewart, Anne Rice, Nigelli Lawson, Grety Garbo, Marii Callas, Sharon Tate, Jodie Foster, Królowej Noor czy całej rodziny Hiltonów. Jak upłynęło ich dzieciństwo, w jakim środowisku dorastały, co pomogło im osiągnąć sukces i przejść do historii, jaką cenę przyszło im zapłacić za sławę…?

Na antenie od maja

Sprawdzone hity TVN Style:

1.Nigella gryzie (Nigella bites, Channel 4)
Show kulinarny
Nigella Lawson, autorka bestsellerów kulinarnych, gotuje, bo uwielbia jeść. Na antenie przyrządza to, na co dzień robi dla siebie, swojej rodziny i przyjaciół - prawdziwe jedzenie, dla prawdziwych ludzi. W programie poznamy przepisy na niezawodne dania Nigelli, a dzięki dokładnym instrukcjom „kulinarnej bogini” ich przyrządzenie nie będzie dla nikogo problemem. Być może uznamy nawet, że takie codzienne gotowanie może być niezłą frajdą i przyjemnością. Nasza kuchmistrzyni bawi się przy tym doskonale i emanuje niespotykaną charyzmą i entuzjazmem. Co ciekawe, program Nigelli jest jednocześnie zmysłowym widowiskiem. Zobaczcie, z jaką pasją gotuje najseksowniejszy szef kuchni w historii telewizji.

Program prowadzi: Nigella Lawson
Premiera sobota g. 12:30, czas trwania 30 minut

2.Miejski ogrodnik (The City Gardener, Channel 4)
Poradnik o urządzaniu ogrodów i ogródków
Wykwalifikowany ogrodnik i architekt przestrzeni, Matt James, zachęca widzów do zadbania o otaczającą ich zieleń. Okrzyknięty nową twarzą ogrodnictwa przystojniak, radzi i inspiruje do zmiany i nowej aranżacji przydomowych ogródków. Jak mówi: „Nie musisz być ekspertem, nie musisz znać łacińskich nazw wszystkich roślin, wystarczy chęć i odrobina fizycznej pracy, a efekty przejdą Twoje najśmielsze oczekiwania. Nawet z małego balkonu, czy kawałka zacienionego trawnika zrobić można prawdziwą oazę w środku miasta.”

Program prowadzi: Matt James
Premiera poniedziałek g. 21:30, czas trwania 30 minut

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Jolanta Kwaśniewska i Karolina Korwin-Piotrowska gwiazdami TVN Style

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl