SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Rada Mediów Narodowych: Jolanta Piątek za Tomasza Dudę prezesem Radia Wrocław. Braun: nie wskazano merytorycznego powodu zmiany

Rada Mediów Narodowych odwołała w czwartek Tomasza Dudę z funkcji prezesa Radia Wrocław i powołała za nią Jolantę Piątek. - To decyzja czysto polityczna i kolejny przykład zawłaszczania mediów publicznych przez PiS - komentuje dla Wirtualnemedia.pl Juliusz Braun, który jako jeden z dwóch członków RMN zagłosować przeciw zmianie prezesa.

Jolanta Piątek, fot. Radio Wrocław Article

Decyzję o zawieszeniu Tomasza Dudy w obowiązkach prezesa radia podjęła w połowie listopada br. rada nadzorcza rozgłośni. Przyczyną była niemożność porozumienia między zarządem rozgłośni a jej radą. - Jesteśmy zaskoczeni tym ruchem - mówił nam tuż po ogłoszeniu zmian przewodniczący RMN Krzysztof Czabański.

Za zawieszonym prezesem ujęli się pod koniec listopada związkowcy z Radia Wrocław. - W ocenie załogi dotychczasowa współpraca rady i prezesa przebiegała harmonijnie - napisali do RMN, a jako dowód tej współpracy podali absolutorium udzielone zarządowi za 2016 rok, pozytywny wynik audytu za lata 2014-2016 czy akceptację planów finansowo - programowych na rok 2018.

Jako nową prezes rada nadzorcza wskazała Jolantę Piątek, poprzednio rzecznik KGHM Polska Miedź. To ona została w czwartek zaakceptowana przez większość członków Rady Mediów Narodowych na nową prezes Radia Wrocław. Poparli to przewodniczący Krzysztof Czabański, Joanna Lichocka i Elżbieta Kruk, a przeciw byli Juliusz Braun i Grzegorz Podżorny.

- Moim zdaniem nie wskazano żadnego merytorycznego powodu dla odwołania Tomasza Dudy przed upływem kadencji. Prezes był pozytywnie oceniany przez znaczną większość rady programowej oraz związki zawodowe działające w radiu. To decyzja czysto polityczna i kolejny przykład zawłaszczania mediów publicznych przez PiS - komentuje Juliusz Braun w rozmowie z Wirtualnemedia.pl.

Braun podkreśla, że nową prezes Radia Wrocław powołano w pięć minut po odwołaniu poprzedniego prezesa. - Ani ja, ani Grzegorz Podżorny nie mieliśmy czasu na zgłoszenie naszych kandydatów, to skandaliczny tryb - ocenia.

Jolanta Piątek, to była dziennikarka i reporterka Radia Wrocław (w latach 1995-2016 r.), członkini rady programowej tej stacji (od marca br.) i rzecznik prasowy KGHM Polska Miedź (od 2016 r.).

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Rada Mediów Narodowych: Jolanta Piątek za Tomasza Dudę prezesem Radia Wrocław. Braun: nie wskazano merytorycznego powodu zmiany

16 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Powod
Merytorycznie: zrobił radio dla gimbazy. Durnowate i pozbawione treści audycje. Wystarczy. Dziękujemy panu już. Czekamy na powrót radia misyjnego. Nie chcemy tabloida
30 31
odpowiedź
User
Nick
Pelna zgoda z oceną merytoryczną. Moze w koncu ktos uslyszy jak niedobra jest poranna audycja. Czy sluchaczy moglby witac ktos kto ich szanuje? Lubi sluchaczy a nie tylko siebie?
33 27
odpowiedź
User
Poranek
To prawda. Poranek jest typu radio eska. Jakaś zapowiedź że będzie słońce uśmiech na buzi i piosenka. Zero zero zero treści dla kogoś kto latami słuchał radia Wrocław i kojarzył je z dobrym programem. Inne audycje te są w tym stylu zajefajnym takim. W wiadomościach albo korki albo bieganie i jakieś same akcje z d.... jak chce dowiedzieć co się dzieje muszę zmienić na jedynke
29 27
odpowiedź