SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

JR Holding ASI aktualizuje strategię. Od 200 do 500 mln złotych w firmy z obszaru Digital Business

JR Holding ASI, spółka notowana na rynku NewConnect od 2012 r. dokonała aktualizacji strategii rozwoju na lata 2020-2022. Firma zamierza osiągnąć do końca 2022 r. wartość aktywów w portfelu inwestycyjnym na poziomie 3 mld zł oraz rozpocząć pierwsze inwestycje w spółki zagraniczne i globalne, a także zainwestować w latach 2021-2022 środki w wysokości od 200 mln zł do 500 mln zł m.in. w projekty z obszaru Digital Business.

 

JR Holding ASI zaznacza, że minione dwa lata były dla niej niezwykle udanym okresem, bowiem spółce udało się zwiększyć wartość portfela inwestycyjnego o ponad 2000 proc. do poziomu 943 mln zł na początku stycznia 2021 r.

Spółka posiada obecnie szerokie portfolio projektów inwestycyjnych z obszaru odnawialnych źródeł energii, rynku gier komputerowych, nowych technologii oraz biotechnologii. Istotny wzrost aktywów JR Holding ASI przyczynił się także do znacznego wzrostu jej kursu akcji o blisko 2500 proc. od stycznia 2019 r. Główne założenia dotychczasowej strategii rozwoju firmy na lata 2020-2022 zostały zrealizowane, dlatego zarząd postanowił dokonać jej aktualizacji.

- Z perspektywy czasu naszą decyzję o zmianie polityki inwestycyjnej i ukierunkowaniu się na przyszłościowych inwestycjach w branżę OZE, gier komputerowych oraz nowych technologii, zamiast na rynku nieruchomości, należy uznać za bardzo trafną - zaznacza w komunikacie January Ciszewski, prezes zarządu JR Holding ASI. - Dzięki zaangażowaniu w perspektywiczne projekty udało nam się zanotować ponadprzeciętny wzrost wartości posiadanych aktywów, co zaowocowało istotnym zwiększeniem kapitalizacji spółki. Cele, które sobie założyliśmy na kilka lat do przodu, zrealizowaliśmy już w połowie 2020 r., więc podjęliśmy decyzję o aktualizacji strategii rozwoju.

Czytaj także: Cyfrowy Polsat i Wirtualna Polska rekordowo drogie na giełdzie, Agora i Kino Polska TV dalej w covidowych dołkach

Nowe inwestycje

Jednym z głównych celów zaktualizowanej strategii rozwoju JR Holding ASI jest osiągnięcie wartości aktywów w portfelu inwestycyjnym do końca 2022 r. w wysokości 3 mld zł.

Spółka planuje też rozpoczęcie inwestycji w projekty zagraniczne m.in. z Unii Europejskiej oraz ze Stanów Zjednoczonych, a także w podmioty z potencjałem ekspansji globalnej. Emitent zamierza dokonać sprzedaży wszystkich nieruchomości, czego konsekwencją będzie uwolnienie zamrożonej gotówki oraz zniwelowanie długu spółki do zera.

JR Holding ASI chce zrealizować wyjścia częściowe lub całkowite z niektórych projektów oraz reinwestować środki w spółki o ponadprzeciętnym potencjalne wzrostu. Filarami wzrostu mają być inwestycje w obszarze nowych mediów, energii odnawialnej, digital business, gier komputerowych oraz biotechnologii.

 - Zgodnie z naszą filozofią biznesową inwestujemy w ludzi i stawiamy na liderów – podkreśla January Ciszewski. - Przykładem takich unikalnych projektów może być Saule Technologies czy Ekipa Holding, której liderem jest Karol „Friz” Wiśniewski, będący fenomenem na skalę światową, bowiem będzie pierwszym influencerem, który upubliczni się na rynku kapitałowym. Jestem niezwykle zadowolony, że pomimo wielu trudności w gospodarce wynikających z trwającej pandemii, udaje nam się pozyskiwać tak dobrze rokujące projekty. Z pewnością ułatwia nam to coraz silniejsza marka JR Holding ASI jako silnego i skutecznego partnera biznesowego.

JR HoldingASI w latach 2021-2022 planuje znaczące inwestycje. W sam sektor Digital Business chce zainwestować od 200 mln zł do 500 mln zł, a więc w spółki dostarczające rozwiązania w technologiach m.in. 5G, sztucznej inteligencji, usług chmurowych, SaaS, analizy predykcyjnej, internetu rzeczy czy Blockchain.

Czytaj także: Światowe giełdy liczą na powrót gospodarski na ścieżkę wzrostu

Dołącz do dyskusji: JR Holding ASI aktualizuje strategię. Od 200 do 500 mln złotych w firmy z obszaru Digital Business

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl