SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

JSW wydobędzie 13,5 mln ton węgla w 2012 r.

Jastrzębska Spółka Węglowa (JSW) wznowiła eksploatację ściany 24 (pokład 505/2) w kopalni Jas-Mos, podała spółka w komunikacie. JSW prognozuje, że w tym roku kopalnie JSW wydobędą nie mniej niż 12,5 mln ton, natomiast w przyszłym roku produkcja w JSW będzie większa o 1 mln ton.

W 2010 roku Grupa JSW wydobyła 9,1 mln ton węgla koksowego oraz 4,2 mln ton węgla energetycznego.

Ściana została otamowana w maju tego roku w związku zagrożeniem pożarowym została. Dzięki wznowieniu jej funkcjonowania jeszcze we wrześniu kopalnia odzyskała zdolności produkcyjne na poziomie około 7,5 tys. ton/dobę.

"W drugiej połowie października tego roku przewidywane jest otwarcie, przewietrzenie i penetracja aktualnie otamowanej - po zapaleniu metanu 5 maja - ściany N12 w pokładzie 329/1 i 329/2 w kopalni Krupiński. Następnie przeprowadzona zostanie wizja w związku z pracami komisji badającej przyczyny i okoliczności zapalenia metanu oraz wypadku zbiorowego. Termin przywrócenia do wydobycia ściany N12 będzie uzależniony od oceny stanu wyposażenia i wyrobisk w jej rejonie" – czytamy w komunikacie.

Co ważne, kopalnia Krupiński, chcąc zapewnić zdolności produkcyjne na poziomie średnio 8,5 tys. ton na dobę, podjęła działania organizacyjne w celu przyspieszenia oddania do eksploatacji ściany N15 w tym samym pokładzie. Ściana zostanie uruchomiona już pod koniec października tego roku, podkreśla spółka.

"Dokładamy wszelkich starań, aby zmaksymalizować wydobycie w naszych kopalniach. Mimo splotu niekorzystnych okoliczności, które miały miejsce w I połowie tego roku, nasze działania pozwolą wrócić JSW do właściwego poziomu produkcji w IV kwartale tego roku, a w roku 2012 jeszcze go zwiększyć" - powiedział zastępca prezesa ds. technicznych Andrzej Tor, cytowany w komunikacie.

JSW miała 502,12 mln zł skonsolidowanego zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej w I poł. 2011 roku wobec 519,00 mln zł zysku rok wcześniej. Skonsolidowane przychody wyniosły 4660,21 mln zł wobec 3464,85 mln zł rok wcześniej.

Dołącz do dyskusji: JSW wydobędzie 13,5 mln ton węgla w 2012 r.

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl