SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Julia Gniadecka head of film&TV w Platige Image

Julia Gniadecka awansowała na stanowisko head of film&TV w studiu produkcji i postprodukcji Platige Image.

Julia Gniadecka Article

Studio Platige Image poszerza swoją działalność w zakresie developmentu i produkcji filmowej oraz telewizyjnej. Nadrzędnym celem studia jest łączenie polskich twórców i partnerów z ich zagranicznymi odpowiednikami, realizując projekty z międzynarodowym potencjałem. Za rozwój inicjatywy odpowiadać będzie Julia Gniadecka.

Zobacz: Platige Image otwiera spółkę w Stanach Zjednoczonych. Szefem Aurelien Simon

Platige Image pracuje nad ekranizacją Mroza, w projekcie Julia Gniadecka

Jednym z pierwszych projektów nowego działu Platige Image, jest ekranizacja „Chóru zapomnianych głosów” Remigiusza Mroza.

- Skupiamy się na adaptacjach, które mają potencjał na międzynarodowy sukces. Przy czym nie ograniczamy się wyłącznie do science fiction czy fantasy – zarówno w projektach o mniejszej jak i większej skali stawiamy na produkcje gatunkowe, które przede wszystkim dają twórcom narzędzia i warunki na to, by dać upust ich kreatywności - mówi Julia Gniadecka.

Julia Gniadecka z Platige Image związana jest od ubiegłego roku. Swoją ścieżkę zawodową rozpoczęła w Studiu Filmowym Zebra jeszcze przed ukończeniem szkoły średniej. Dalej realizowała się na planach filmowych m.in. Agnieszki Holland (Pokot), Agnieszki Smoczyńskiej (Córki dancingu), czy Arkadiusza Jakubika (Prosta historia o morderstwie).

W jej portfolio znajduje się m.in. współpraca z Netflixem, Searchlight Pictures czy Paramount Pictures. W ostatnich latach była częścią zespołu producenckiego Stevena Soderbergha oraz realizowała filmy z udziałem m.in. Meryl Streep (Let Them All Talk), Channinga Tatuma (Dog), czy Pablo Larraina i producenta Breaking Bad Marka Johnsona (Distancia de Rescate). Julia Gniadecka jest jedyną w Polsce absolwentką MFA Peter Stark Producing Program na USC School of Cinematic Arts.

Dołącz do dyskusji: Julia Gniadecka head of film&TV w Platige Image

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
mike
Głowa Filmu i TiWi
1 0
odpowiedź