SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Julia Krzysztofiak-Szopa odchodzi z funkcji szefa fundacji Startup Poland. Szuka nowych wyzwań

Julia Krzysztofiak-Szopa, obecna prezes fundacji Startup Poland zapowiedziała odejście ze stanowiska. Szefowa organizacji wyjaśniła swoją decyzję potrzebą poszukiwania nowych wyzwań zawodowych, zadeklarowała także pozostanie w kierownictwie fundacji w roli członka jej rady.

Julia Krzysztofiak-Szopa, fot. FacebookArticle

Fundacja Startup Poland funkcjonuje od 2015 r., jest pozarządową organizacją zajmującą się wspieraniem startupów, szczególnie tych działających w środowisku administracji publicznej. Startup Poland to także think tank znany m.in. z publikowania corocznych raportów na temat kondycji polskiej sceny startupowej.

Od 2016 r. prezesem fundacji Startup Poland jest Julia Krzysztofiak-Szopa, która teraz zapowiedziała odejście z tego stanowiska z końcem stycznia 2020 r.

- Była to dla mnie trudna decyzja i szczerzę dziękuję wszystkim, którzy pomagali mi rozwijać w roli prezesa przez ostatnie 3 i pół roku – zaznaczyła Krzysztofiak-Szopa we wpisie na Facebooku. - Zorientowałam się jednak, że po takim czasie po prostu wyczerpały mi się akumulatory do prowadzenia organizacji non-profit, i po prostu potrzebuję je naładować w nieco innym otoczeniu. Dlatego szukam nowych wyzwań zawodowych, najchętniej w obszarach mediów, public affairs & advocacy, inwestycji VC i oczywiście technologii. Nie wykluczam opcji poza Polską.

 

Odchodząca szefowa Startup Poland podkreśliła, że kierowana przez nią fundacja to w tej chwili największy think tank technologiczny w Polsce z ponad 35 ambasadorami w każdym polskim mieście.

- Jest teraz na ważnym etapie, na którym sprawdzony, profesjonalny model operacyjny potrzebuje skalowania i bezwzględnego przywództwa – zaznaczyła Krzysztofiak-Szopa. - Głęboko wierzę, że nowy zarząd nie tylko zapewni ciągłość naszym działaniom, ale także będzie potrafił wykorzystać ten moment w życiu organizacji, aby nadać Startup Poland jeszcze większą siłę.

Krzystofiak-Szopa zadeklarowała, że pomimo odejścia z funkcji prezesa Startup Poland jest gotowa pozostać w strukturach tej organizacji w roli członka jej rady.

Dołącz do dyskusji: Julia Krzysztofiak-Szopa odchodzi z funkcji szefa fundacji Startup Poland. Szuka nowych wyzwań

2 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Marlena
szuka, ale czy na pewno znajdzie?
odpowiedź
User
Ja
Pójdzie w politykę.. jak nic. na wicemistrę. .
odpowiedź