SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Juliusz Braun: spadną wpływy TVP z reklamy, wzrosną z abonamentu

Juliusz Braun, prezes Telewizji Polskiej, szacuje, że tegoroczne wpływy TVP z reklam będą niższe o 4 proc., natomiast wzrosną wpływy z abonamentu. Do końca listopada ub.r. stacja miała 150 mln zł straty, ale wynik finansowy za cały 2012 nie jest jeszcze znany.

- Grudzień był pozytywny - powiedział Braun o wyniku finansowym za ostatni miesiąc 2012 roku. Wynik za cały rok znany będzie w marcu, ponieważ wpływ na niego będzie mieć wiele czynników, czyli wycena stanu zapasów, rezerwy na nagrody jubileuszowe czy amortyzacja wartości niematerialnych (filmów). Prezes podkreślił, że na podstawie doświadczeń z lat ubiegłych należy sądzić, że strata za cały rok będzie wyższa niż te 150 mln zł po 11 miesiącach.

Braun przypomniał, że przyjęty przez zarząd spółki i jednogłośnie pozytywnie zaopiniowany przez radę nadzorczą plan finansowy na ten rok przewiduje wynik zerowy. Jednocześnie przyznał, że TVP liczy się ze spadkiem z wpływów reklamowych w tym roku o około 4 proc. (to efekt kryzysu na rynku reklamy). Według niego, nastąpić ma jednocześnie niewielki wzrost wpływów z abonamentu.

W 2011 roku Telewizja Polska zanotowała 88 mln zł straty netto.

Dołącz do dyskusji: Juliusz Braun: spadną wpływy TVP z reklamy, wzrosną z abonamentu

11 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
olo
taki sprzet, studia,technicy/obsluga i nie ma 2 tys na pensje dla plastyka
co by zrobil kolory w scenografii ? plastyka nawet po technikum plastycznym
zawodowca, zeby nie bylo eksperymentow dziwnych firm hochsztaplerow,
straszacych dziwnymi jak na tivi kolorami
odpowiedź
User
Golem
Ciekaw jest jak chcecie zrobic , by wzrosły wam wpływy z abonamentu chyba raday ustawicie ludziom w domach :-)
odpowiedź
User
Starszy Mat Ejko
a po co 2 tys. dla zawodowego plastyka po liceum plastycznym, jako można swojemu znajomkowwi bez plastycznych kwalifikacji dawać po 20 tysiecy co 3 miesiace , żeby mial z czego żyć.
odpowiedź