SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Juniper: 29 mln użytkowników rozmów wideo w smartfonach w 2015 r.

Do 2015 roku odsetek użytkowników smartfonów korzystających z rozmów wideo na żadnym ze światowych rynków nie przekroczy granicy 10 proc.

Według firmy badawczej Juniper Research, wprowadzona przez Apple w telefonie iPhone 4 funkcja FaceTime da nieco rozpędu rozmowom wideo w smartfonach, ale w ciągu najbliższych pięciu lat nie sprawi, że staną się one technologią wykorzystywaną przez masowego odbiorcę.

Firma prognozuje, że w 2015 roku na świecie będzie 29 milionów użytkowników smartfonów wykonujących połączenia wideo, ale rozwój tego rynku może zahamować brak interoperacyjności pomiędzy różnymi urządzeniami.

"W dalszej perspektywie rozwój technologii Wi-Fi i 3G na rynkach dojrzałych może uczynić rozmowy wideo atrakcyjną opcją wykonywania międzynarodowych połączeń dla osób pracujących i żyjących daleko od swoich rodzin" - stwierdził Anthony Cox, starszy analityk Juniper Research.

Firma badawcza przedstawiła również prognozę, według której w 2015 roku wartość sprzedanych na świecie smartfonów sięgnie 94 miliardów dolarów.

Dołącz do dyskusji: Juniper: 29 mln użytkowników rozmów wideo w smartfonach w 2015 r.

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl