SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Justtag przejął KoalaMetrics, razem z hub:raum i Deutsche Telekom wejdzie na rynki zagraniczne

Spółka Justtag, należąca do grupy Dirlango (jej większościowym udziałowcem jest Łukasz Wejchert), kupiła większościowe udziały firmy KoalaMetrics zajmującej się technologiami do badania internetu mobilnego. Razem z funduszem hub:raum (należącym do Deutsche Telekom), mniejszościowym udziałowcem KoalaMetrics, chce wejść na rynki zagraniczne.

Łukasz WejchertŁukasz Wejchert

KoalaMetrics specjalizuje się w dostarczaniu technologii do analizy zachowań użytkowników mobilnych na podstawie użycia smartfonów. Oferowane przez firmę rozwiązanie umożliwia analizowanie aplikacji posiadanych przez użytkowników smartfonów, w wyniku czego właściciele aplikacji mogą emitować treści dopasowane, którymi mogą być zainteresowani ich użytkownicy.

W 2014 roku w KoalaMetrics zainwestował Deutsche Telekom. Z dostarczanej przez firmę technologii korzysta T-Mobile Polska.

Justtag kupił 85 proc. udziałów KoalaMetrics. Nie podano, ile za nie zapłacił. W efekcie transakcji z zarządu KoalaMetrics odeszli założyciele firmy. Nowymi członkami zarządu są Tomasz Chłodecki (CEO Justtag) i Przemysław Sieczka (dyrektor finansowy Dirlango).

- Przejęcie KoalaMetrics jest ważnym elementem strategii rozwoju Justtag. Technologia KoalaMetrics pozwoli na stworzenie synergicznych rozwiązań między produktami, a  docelowo na rozwinięcie oferty dla reklamodawców współpracujących z JustWIFI - zapowiada Tomasz Chłodecki,.

hub:raum, należący do Deutsche Telekom fundusz wspierający startupy technologiczne, będzie teraz mniejszościowym udziałowcem KoalaMetrics. - Zainwestowaliśmy w Koalametrics na początku 2015 roku, ponieważ wierzymy, że to rozwiązanie posiada odpowiednią technologię, by wznieść personalizacje usług na kolejny poziom. Z tego względu cieszymy się, że do grona udziałowców dołącza Justtag. Liczymy, że z takim partnerem Koalametrics może osiągnąć jeszcze lepsze rezultaty - komentuje Jakub Probola, lider hub:raum.

Justtag i hub:raum planują wspólnie wdrożenia technologii KoalaMetrics na rynkach zagranicznych.

Dołącz do dyskusji: Justtag przejął KoalaMetrics, razem z hub:raum i Deutsche Telekom wejdzie na rynki zagraniczne

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Greta
to jakis super deal, skoro w dniu przejecia odchodza zalozyciele.
odpowiedź