SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Już 12 tys. szkół uczestniczy w programie Edukacja z Internetem TP

Prawie 4 mln uczniów tych szkół wykorzystuje Internet do pozyskiwania wiedzy i wymiany informacji.

Program, którego celem jest popularyzacja szerokopasmowego dostępu do Internetu oraz multimedialnego nauczania, został zainaugurowany przez Telekomunikację Polską we wrześniu 2004 r., a obecnie prowadzony jest przez Fundację Grupy TP. Elementami programu są szkolenia dla nauczycieli, granty dla szkół na realizację zajęć pozalekcyjnych, konkursy adresowane do dzieci i młodzieży oraz kampania na rzecz poprawy bezpieczeństwa w Internecie.

Od momentu ogłoszenia, program wzbudził ogromne zainteresowanie wśród szkół. Dzięki dedykowanej dla nich ofercie TP, placówki oświatowe mogą korzystać z szybkiego i taniego łącza, bez limitów przesyłania danych.

W programie prowadzone są nieodpłatne szkolenia dla nauczycieli zachęcające pedagogów do jak najszerszego wykorzystywania komputera i Internetu w nauczaniu języków obcych, matematyki, geografii, historii i biologii. W roku szkolnym 2006/2007 szkolenia dla 300 nauczycieli gimnazjów po raz pierwszy przeprowadzone będą drogą internetową, przy współpracy z Centrum Edukacji Obywatelskiej. Efektem kursów będzie stworzenie platformy e-learningowej z pomysłami nauczania do wykorzystania przez innych nauczycieli.

W akcji „Akademia Szkoły z klasą” blisko 300 szkół otrzymało od Fundacji granty na realizację ciekawych zajęć pozalekcyjnych przy użyciu Internetu.
Fundacja Grupy TP zadbała również o bezpieczeństwo dzieci i młodzieży w Internecie organizując, wspólnie z Fundacja Dzieci Niczyje, konferencje dla nauczycieli i specjalistów pracujących z dziećmi, pikniki i spotkania dla rodziców oraz konkursy dla najmłodszych. Szkołom przekazano nieodpłatnie specjalistyczne oprogramowanie zabezpieczające przed wirtualnymi zagrożeniami.

Sukces  programu  „Edukacja z Internetem TP”  udowodnił,  że  konsekwentne  i  długofalowe działania na rzecz   budowy  społeczeństwa  informacyjnego  przynoszą  wymierne   efekty.   Udostępniając   uczniom i nauczycielom Internet zapewniamy im nieograniczony dostęp do wiedzy i dajemy szansę na zmianę metod nauczania tak, by nauka w szkole była ciekawsza, bardziej interaktywna i inspirująca. W ten sposób zmieniają szkolną rzeczywistość – powiedział Marek Józefiak, Przewodniczący Rady Fundacji, Prezes TP.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Już 12 tys. szkół uczestniczy w programie Edukacja z Internetem TP

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl