SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

K2 wypłaci 1,2 mln zł dywidendy, Maciej Klepacki w radzie nadzorczej

Maciej Klepacki, członek zarządu Edipresse Polska, został powołany w miejsce Dariusza Ciborskiego do rady nadzorczej agencji marketingu internetowego K2. Jej akcjonariusze zdecydowali, żeby z zeszłorocznego zysku wypłacić w dywidendzie 1,24 mln zł, po 50 groszy na akcję.

Maciej Klepacki Article

We wtorek walne zgromadzenie akcjonariuszy przedłużyło mandat w radzie nadzorczej innej osoby - Roberta Rządcy, który jest w radzie od czerwca 2016 roku.

W radzie nadzorczej spółki są też Janusz Żebrowski (od czerwca 2014 roku, jest przewodniczącym), Grzegorz Stulgis (do września 2015 roku) i Michał Zdziarski (od czerwca ub.r.).

Dariusz Ciborski był w radzie nadzorczej K2 od listopada 2016 roku. Powołany właśnie do rady w jego miejsce Maciej Klepacki od początku 2017 roku pracuje w Edipresse Polska. Jest dyrektorem operacyjnym segmentu cyfrowego, odpowiada m.in. za zarządzanie wszystkimi procesami cyfrowymi, obszarem technologii oraz za monetyzację internetowego portfolio firmy. Wiosną br. został też członkiem jej zarządu.

W latach 2013-2015 Maciej Klepacki był dyrektorem zarządzającym w Grupie Allegro, odpowiadał za strategię, rozwój biznesu i zarządzanie operacyjne ośmioma portalami tematycznymi: Bankier.pl, PIT.pl, VAT.pl, Twoja-firma.pl, Mambiznes.pl, PRnews.pl, 24.pl, SystemPartnerski.pl. Wcześniej pracował m.in. w spółce ATM (w latach 2009-2013 jako dyrektor ds. marketingu i relacji inwestorskich) oraz domu mediowym Starcom Mediavest Group. Natomiast w latach 2011-2013 był członkiem rady nadzorczej spółki mPay.

K2 wypłaci 1,2 mln zł dywidendy

We wtorek walne zgromadzenie K2 zgodnie z propozycją zarządu zdecydowało o podziale 7,57 mln zł zysku netto osiągniętego w ub.r. 6,33 mln zł zostanie przeznaczone na kapitał rezerwowy, a 1,24 mln zł na dywidendę.

Na każdą akcje przypadnie 50 groszy dywidendy, co przy kursie 9,70 zł z końca sesji w poniedziałek daje stopę dywidendy wynoszącą 5,1 proc.

Dzień ustalenia prawa do dywidendy wyznaczono na 12 lipca, a dzień jej wypłaty - na 26 lipca.

Poprzednio przez cztery lata K2 wypłacała po 2,48 mln zł dywidendy (1 zł na akcję). Przy czym w 2018 i 2017 roku prawie wszystkie środki na dywidendę pochodziły z kapitału zapasowego.

Głównymi akcjonariuszami K2 są AGS A/S (ma akcje stanowiące 16,84 proc. kapitału) i jej były prezes Janusz Żebrowski (16,47 proc.).

Cała grupa kapitałowa K2 (oprócz K2 należą do niej spółki K2 Precise, Oktawave i Fabrity) w pierwszym kwartale br. zanotowała 27,7 mln zł przychodów sprzedażowych (10,4 proc. więcej niż rok wcześniej) i 257 tys. zł straty netto (wobec 105 tys. zł zysku netto przed rokiem).

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: K2 wypłaci 1,2 mln zł dywidendy, Maciej Klepacki w radzie nadzorczej

2 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
wnikliwy
Czy to przypadkiem nie oznacza, ze budżety reklamowe obslugiwanych przez K2 Klientów popłyną tym samym do Edipresu ?
0 0
odpowiedź
User
aha
no to, żeby zachować przejrzystość to Edipres powinien otrzymywać budżety na dotychczasowym poziomie.
0 0
odpowiedź