SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

K2 Holding pozyskał dwa fundusze do PerfectBota, spółka dostanie 3 mln zł

W należącą do K2 Holding spółkę PerfectBot zainwestują fundusze Tar Heel Capital Pathfinder i KnowledgeHub Starter, płacąc 2,52 mln zł za jej nowe walory. W efekcie udział K2 w jej kapitale zmaleje do 50 proc.

Paweł Wujec, prezes K2 HoldingArticle

Zgodnie z umową Tar Heel Capital Pathfinder i KnowledgeHub Starter za 2,52 mln zł obejmą 64 nowe udziały PerfectBota o wartości nominalnej po 50 zł każdy. Wykorzystają do tego środki z Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój.

Objęte walory będą stanowiły 15,1 proc. podwyższonego kapitału zakładowego PerfectBota.

W ramach podwyższenia kapitału nowe walory obejmą też K2 Holding oraz założyciele PerfectBota: Łukasz Lewandowski, Mikołaj Machowczyk i Maciej Maliszewski, łącznie trafi do niej 3,01 mln zł. Wkłady założycieli i K2 przeznaczone zostaną na spłatę bieżącego zadłużenia spółki, zwłaszcza wobec K2 Holding.

W efekcie do K2 Holding będzie należeć 50 proc. udziałów PerfectBota (obecnie to 82 proc.), a do Lewandowskiego, Machowczyka i Maliszewskiego - 34,9 proc. (przy czym ponad jedna piąta tego pakietu jest przeznaczona na realizację w przyszłości programu motywacyjnego dla menedżerów spolki).

- Umowa reguluje dodatkowo kwestie standardowo regulowane umowami tego typu, w szczególności: zasady corporate governance ograniczenia zbywalności udziałów, zakazy konkurencji założycieli, zasady preferencji likwidacyjnej K2 oraz inwestorów VC, oświadczenia i zapewniania, które Umowa reguluje na zasadach zgodnych z praktyką rynkową dla transakcji tego rodzaju, w szczególności finansowanych w ramach Programu Starter - zaznaczono w komunikacie giełdowym K2 Holding.

PerfectBot zajmuje się opracowywaniem chatbotów drugiej generacji, rozumiejących większość pytań klientów i mających odciążać centra obsługi klientów.

K2 Holding z przeglądem opcji strategicznych

W pierwszej połowie br. K2 Holding osiągnął wzrost wpływów sprzedażowych z 52,92 do 56,73 mln zł i zysku operacyjnego z 3,89 do 3,91 mln zł. Dzięki dodatkowym 21,34 mln zł ze sprzedaży Oktawave zysk netto grupy kapitałowej poszybował w górę z 1,98 do 21,34 mln zł.

6 września wypłacił akcjonariuszom 14,83 mln zł dywidendy za ub.r., po 6,40 zł na akcję.

Dwa tygodnie temu firma ogłosiła przegląd opcji strategicznych dotyczących jego agencji marketingowych K2 Create i K2 Precise.

Dołącz do dyskusji: K2 Holding pozyskał dwa fundusze do PerfectBota, spółka dostanie 3 mln zł

3 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Piotrek
"środki z Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój.". A najlepsze jest to, że w Indiach robią takie boty hurtowo. Firmy zatrudniające 5-10 osób. Można kupić takiego boota jako SAAS za 9 usd miesięcznie. Eh. Te polskie innowacje.
odpowiedź
User
tomix
"środki z Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój.". A najlepsze jest to, że w Indiach robią takie boty hurtowo. Firmy zatrudniające 5-10 osób. Można kupić takiego boota jako SAAS za 9 usd miesięcznie. Eh. Te polskie innowacje.


W usługi z Indii wierzy tylko ten kto z nich nigdy nie korzystał :D
odpowiedź
User
rolo
Trzeba długi spłacac jak sie je naprodukowało
odpowiedź