SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

K2 Holding skupi się na pionie softwarowym i PerfectBocie

K2 w najbliższym czasie skupi się na rozwoju segmentu softwarowego. Spółka planuje również aktualizację strategii w IV kwartale 2022 roku, nie wyklucza jednak przesunięcia tego terminu - poinformował na konferencji prasowej prezes Paweł Wujec. W segmencie marketingowym spółka skupi się na rozwoju PerfectBota.

Paweł Wujec, prezes K2 HoldingArticle

"Dalej będziemy zajmować się rozwojem segmentu software i utrzymaniem tej dobrej 30- czy 20-proc. istotnej dynamiki wzrostu przychodów - to jest naprawdę najważniejsze. Patrząc długoterminowo to jest budowanie tej przychodowej masy klienckiej i to się Tomaszowi Burczyńskiemu (członkowi zarządu - przyp. red.) i zespołowi Fabrity udaje" - powiedział prezes Paweł Wujec.

Spółka zaplanowała w tym roku przegląd opcji strategicznych dla K2 Create i K2 Precise, co ma pomóc w aktualizacji strategii grupy, zaplanowanej wstępnie na IV kwartał 2022 roku.

"Aktualizacja strategii grupy, tutaj podaliśmy, że zrobimy to w IV kwartale, ale jest to uzależnione od przeglądu opcji, więc jest możliwe przesunięcie. W tym momencie nie będę deklarował konkretnego terminu" - powiedział prezes.

"Na pewno będziemy stawiać na rozwój segmentu software. Na pewno będzie rósł PerfectBot, bo tu zawarliśmy transakcję umożliwiającą jego finansowanie, a jeżeli chodzi o biznesy marketingowe to będziemy realizować ten przegląd opcji" - dodał.

K2 9 września podpisało umowę inwestycyjną z założycielami PerfectBota oraz dwoma funduszami venture capital: Tar Heel Capital Pathfinder VC oraz KnowledgeHub Starter. Fundusze mają zainwestować w udziały PerfectBota 2,52 mln zł.

"Nasz udział w spółce obecnie wynosi 50 proc., to według aktualnej wyceny oznacza wartość 8,3 mln zł" - powiedział Wujec. PerfectBot pracuje nad chatbotami drugiej generacji, które potrafią zrozumieć większość pytań klientów.

>>> Praca.Wirtualnemedia.pl - tysiące ogłoszeń z mediów i marketingu

W pierwszej połowie br. K2 Holding osiągnął wzrost wpływów sprzedażowych z 52,92 do 56,73 mln zł i zysku operacyjnego z 3,89 do 3,91 mln zł. Dzięki dodatkowym 21,34 mln zł ze sprzedaży Oktawave zysk netto grupy kapitałowej poszybował w górę z 1,98 do 21,34 mln zł.

6 września wypłacił akcjonariuszom 14,83 mln zł dywidendy za ub.r., po 6,40 zł na akcję.

Dołącz do dyskusji: K2 Holding skupi się na pionie softwarowym i PerfectBocie

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl