SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

K2 Holding: wpływy 16 proc. w górę, niższy zysk, niebawem sprzedaż Oktawave

Według wstępnych, szacunkowych danych w pierwszym kwartale br. grupa kapitałowa K2 Holding osiągnęła wzrost przychodów operacyjnych o 15,6 proc. do 20,7 mln zł i spadek zysku EBITDA z 3,3 do 3 mln zł. Firma w najbliższych tygodniach planuje sfinalizować sprzedaż do Netii spółki Oktawave.

Paweł Wujec, prezes K2 HoldingArticle

Kwartalne przychody K2 Holding ze sprzedaży usług zwiększyły się o 12 proc. do 36,1 mln zł. Firma podkreśla, że to jej najwyższy w historii wynik w pierwszym kwartale.

- Segmenty technologiczne Grupy K2, czyli software i cloud - osiągnęły w pierwszym kwartale 2022 roku istotne wzrosty sprzedaży - opisuje Paweł Wujec, prezes K2 Holding.

Zysk EBITDA firmy zmalał z 3,3 do 3 mln zł, a zysk operacyjny - z 1,6 do 1,4 mln zł. - Na spadek rentowności wpłynęło obniżenie wyników segmentu software, co wydaje się mieć charakter przejściowy - widzimy perspektywę ich poprawy w kolejnych kwartałach. Zgodnie z oczekiwaniami, poprawiły się wyniki segmentu cloud. Inwestowaliśmy również więcej niż przed rokiem w organizację, w ludzi oraz w projekt PerfectBot - wylicza Wujec.

>>> Praca.Wirtualnemedia.pl - tysiące ogłoszeń z mediów i marketingu

W połowie kwietnia K2 Holding otrzymał od Netii (należącej do grupy Cyfrowy Polsat) wiążącą ofertę kupna 100 proc. akcji spółki Oktawave, zarządzającej platformą publicznej chmury obliczeniowej.

- Zamierzamy sfinalizować transakcję w najbliższych tygodniach - zapowiada Paweł Wujec.

Bez uwzględnienia danych Oktawave w zeszłym kwartale przychody K2 Holding ze sprzedaży usług poszły w górę o 11 proc. do 31,3 mln zł, natomiast zysk EBITDA zmalał z 2,7 mln zł do 2,3 mln zł, a zysk operacyjny - z 2 do 1,6 mln zł.

W ub.r. grupa K2 Holding zanotowała spadek przychodów ze 119,69 do 106,54 mln zł i zysku netto z 4,85 do 4,49 mln zł.

Dołącz do dyskusji: K2 Holding: wpływy 16 proc. w górę, niższy zysk, niebawem sprzedaż Oktawave

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl