SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

K2 Holding: wpływy 3 proc. w górę, mniej z marketingu, w dół zysk EBITDA

Według wstępnych, szacunkowych danych K2 Holding w ub.r. zanotował wzrost przychodów sprzedażowych o 3,4 proc. do 123,8 mln zł, natomiast zysk EBITDA zmalał z 14,7 do 12,9 mln zł, a zysk operacyjny - z 8 do 6,3 mln zł.

Paweł Wujec, prezes K2 HoldingArticle

W komunikacie giełdowym K2 Holding podał, że jego segmenty Software (to największy pion firmy) i Cloud osiągnęły w ub.r. kilkunastoprocentowe wzrosty sprzedaży oraz wyniki zbliżone do roku 2020.

- Zmniejszył się natomiast zysk segmentu Marketing, na co istotny wpływ miały: wzrost kosztów rozwoju przyszłościowego projektu PerfectBot oraz zakończenie współpracy z jednym z głównych klientów spółki K2 Precise - opisano.

Niegotówkowe koszty programów opcyjnych zwiększyły się z 0,8 do 1,2 mln zł, a wsparcie z tarcz pomocowych związanych z epidemią zmalało z 0,75 mln zł do zera. W związku z zastosowaniem standardu rachunkowości MSSF 16 zarówno w 2020, jak i ub.r. koszty amortyzacji zwiększyły się o 2 mln zł.

Pełne sprawozdanie finansowe K2 Holding za ub.r. zostanie opublikowane na 28 kwietnia.

>>> Praca.Wirtualnemedia.pl - tysiące ogłoszeń z mediów i marketingu

Tylko w trzecim kwartale ub.r. firma osiągnęła 27,07 mln zł przychodów i 1,27 mln zł zysku netto, wobec 28,96 mln zł wpływów i 1,64 mln zł zysku netto przed rokiem.

Dołącz do dyskusji: K2 Holding: wpływy 3 proc. w górę, mniej z marketingu, w dół zysk EBITDA

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl