SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

1,4 mln widzów „Kabaretu na żywo według Paranienormalnych”. Polsat zarobił z reklam 32,51 mln zł

Piąty sezon „Kabaretu na żywo” nazwany „Kabaret na żywo według Paranienormalnych” oglądało średnio 1,40 mln osób, o 360 tys. widzów mniej niż przed rokiem. Polsat w czasie emisji formatu zajął trzecie miejsce w rynku telewizyjnym. Wpływy z reklam wyniosły 32,51 mln zł.

Kabaret ParanienormalniArticle

„Kabaret na żywo według Paranienormalnych” na antenie Polsatu pokazywany był w niedziele o godz. 21.05, w okresie od 9 września do 11 listopada br. Średnia widownia programu wyniosła 1,40 mln osób, co przełożyło się na 10,18 proc. udziału stacji w rynku wśród wszystkich widzów, 10,86 proc. w grupie komercyjnej 16-49 oraz 10,69 proc. w grupie 16-59 - wynika z danych Nielsen Audience Measurement, opracowanych przez portal Wirtualnemedia.pl.

Największą widownię, wynoszącą 1,87 mln oglądających, zgromadził drugi odcinek kabaretowego show.

Dla porównania, trzecia edycja „Kabaretu na żywo” pokazywana jesienią ub.r. miała 1,76 mln osób, co przełożyło się na 13,44 proc. udziału w 4+, 13 proc. w 16-49 oraz 13,86 proc. w 16-59. Oznacza, że kabaretowy program stracił 360 tys. oglądających.

Polsat w paśmie nadawania „Kabaretu na żywo według Paranienormalnych” zajął trzecie miejsce w rynku telewizyjnym. Liderem wśród tzw. „wielkiej czwórki” była TVP1 z udziałem na poziomie 16,23 proc., nadająca w tym czasie gł. reality-show „Rolnik szuka żony” i filmy fabularne. Drugi był TVN (11,81 proc.; „MasterChef”, „Pułapka”, „Pod powierzchnią” i filmy), a czwarta - TVP2 (3,85 proc.; gł. filmy fabularne).

Również wśród widzów w grupach wiekowych 16-49 i 16-59 Polsat był trzeci.

Wpływy z reklam pokazanych przy premierowych odcinkach piątej edycji kabaretowego show wyniosły 32,51 mln zł. Dla porównania drugi sezon na reklamach zarobił 38,08 mln zł (dane cennikowe, bez rabatów).

„Kabaret na żywo” to cotygodniowy show kabaretowy, w którym prezentowane są premierowe oraz znane już skecze i piosenki na wybrany temat. Program realizowany jest z udziałem publiczności i nadawany live.

W pierwszych czterech edycjach programu gospodarzem i prowadzącym każdego odcinka był inny kabaret. W piątym sezonie tę rolę pełnił tylko kabaret Paranienormalni. Z tego powodu Telewizja Polsat postanowiła zmienić tytuł show na „Kabaret na żywo według Paranienormalnych”.

Bez zmian każdy odcinek tworzył zamkniętą fabułę, a do show zapraszane były inne kabarety (w tym m.in. Kabaret Moralnego Niepokoju, Kabaret Młodych Panów, Nowaki, Kabaret Jurki, Artur Andrus i Łowcy. B), a także aktorzy (m.in. Michał Czernecki, Tamara Arciuch, Bartłomiej Kasprzykowski).

Udział Polsatu w rynku telewizyjnym wśród wszystkich widzów w 2017 roku wyniósł 10,91 proc.

Dołącz do dyskusji: 1,4 mln widzów „Kabaretu na żywo według Paranienormalnych”. Polsat zarobił z reklam 32,51 mln zł

7 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Widz
Z tego co widać to prawie każdy program Polsatu notuje spadki, naprawdę bardzo kiepska jest ta jesień dla Polsatu.
odpowiedź
User
Ds
Ten sezon kabaretowy był straszny i szybko o nim zapomnijmy.
odpowiedź
User
ds
Abstrahując od niskiego poziomu (głównie za sprawą zapraszania przeciętnych albo słabych kabaretów) tej serii KnŻ, wydaje mi się, że formuła cotygodniowych programów (odcinków) kabaretowych + 6-8 festiwali corocznych to za dużo jak na jeden rok. Średnio programy kabaretowe poszczególnych kabaretów pisane są co +- 2 lata. Na te programy składa się od 4 do 8-10 skeczy, w zależności od kabaretu. Tak jak w przypadku muzyki - nie wszystkie piosenki są singlami, nie wszystkie gra się na koncertach, tak i tutaj nie wszystkie skecze gra się w telewizji.
Dlatego tak często kabarety występują z odgrzewanymi kotletami. Ale nawet to nie jest takie tragiczne, bo jeśli dobry kabaret odgrzeje kotleta, to on dalej smakuje.
Gorzej, jeśli non stop występują takie kabarety, które mało kogo śmieszą jakimkolwiek skeczem.
odpowiedź