SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Kamil Stoch zyskał wizerunkowo po igrzyskach w Soczi, Piotr Żyła stracił

Kamil Stoch dzięki zwycięstwom na obu skoczniach olimpijskich osiągnął spory progres w ocenie swojego wizerunku przez Polaków. Dużo słabiej wypada Piotr Żyła - wynika z badania Pentagon Research.

Kamil Stoch, fot. PAPArticle

Już podczas badania Pentagon Research z sierpnia zeszłego roku, czyli przeprowadzonego przed największymi sukcesami Kamila Stocha, można było zaobserwować, że jest to zawodnik lubiany i budzący sympatię. Badanie marcowe pokazało, że świetny cały sezon ukoronowany wspaniałym występem w Soczi, jeszcze wzmocnił pozytywny wizerunek skoczka.

>>> Adam Małysz najpopularniejszym polskim sportowcem, mocno w górę Kowalczyk, Stoch i Żyła

Stoch uważany jest za wzór do naśladowania dla młodzieży przez niemal 97 proc. ankietowanych. Z kolei ze stwierdzeniem, że jest to sportowiec budzący sympatię, zgodziło się niecałe 96 proc. respondentów.

Ponadto od sierpnia 2013 r. odsetek osób "raczej" zgadzających się ze stwierdzeniem, że dzięki Stochowi polski sport jest lepiej postrzegany przez obcokrajowców, zmalał na rzecz zgadzających się "zdecydowanie".

Dużo słabiej wypada Piotr Żyła, który poprzez swoje kontrowersyjne zachowanie w czasie igrzysk w Soczi stracił zaufanie w oczach kibiców. W sierpniowej fali badania ze stwierdzeniem, że ten zawodnik budzi sympatię, zdecydowanie zgodziło się 57,7 proc. ankietowanych. Jednak po igrzyskach odsetek ten spadł o 22,1 pkt. proc., do poziomu 35,6 proc.

>>> Piotr Żyła mimo nieolimpijskiej formy nadal jest dobrym ambasadorem marek

W pozostałych kategoriach Żyła również odnotował znaczące spadki. Ze stwierdzeniem, że jest on dobrym wzorem dla młodzieży zgodziło się łącznie 52,2 proc. uczestników badania, co w zestawieniu z wynikiem na poziomie 84 proc. uzyskanym w sierpniu daje spadek aż o 31,8 pkt. proc. Odsetek osób nie zgadzających się z takim stwierdzeniem wyniósł 17,3 proc., w porównaniu do 2,7 proc. w sierpniu.

Badanie zostało zrealizowane przez Pentagon Research w marcu 2014 r. bezpośrednio po XXII Zimowych Igrzyskach Olimpijskich w Soczi na próbie do 614 respondentów należących do internetowego panelu badawczego Pentagon Online. Jako technikę badawczą wykorzystano ankietę internetową (CAWI). Próba dobierana była kwotowo i jest reprezentatywna pod względem wieku oraz płci dla mieszkańców Polski w wieku 18-49 lat.

Dołącz do dyskusji: Kamil Stoch zyskał wizerunkowo po igrzyskach w Soczi, Piotr Żyła stracił

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl