SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Kamila Król nowym wiceministrem rozwoju i technologii

Kamila Król nowym wiceministrem rozwoju i technologii - poinformował w poniedziałek resort rozwoju. Nowa wiceminister będzie odpowiadać za politykę przemysłową, innowacyjną oraz sprawy europejskie.

fot. materiały prasoweArticle

Jak poinformował resort rozwoju, na wniosek ministra rozwoju i technologii Waldemara Budy, premier Mateusz Morawiecki powołał dzisiaj Kamilę Król na stanowisko podsekretarza stanu w Ministerstwie Rozwoju i Technologii.

Nowa wiceminister będzie odpowiadać za politykę przemysłową, innowacyjną oraz sprawy europejskie - dodano w komunikacie.

Podano, że od 2020 r. pracowała w Ministerstwie Rozwoju i Technologii, w Departamencie Gospodarki Cyfrowej - Wydział Polityki Cyfrowej i Informacji. W departamencie odpowiadała za zarządzanie projektami i produktami projektów, przede wszystkim w zakresie koordynacji funkcjonowania Centrum Pomocy Przedsiębiorcy (CPP), a także zarządzanie projektami w zakresie dotyczącym edukacji i komunikacji oraz rozwoju e-usług i e-płatności.

Od 2018 r. Kamila Król pracowała w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, w Biurze Prezesa Rady Ministrów. Odpowiadała za obsługę wniosków dotyczących przyznawania środków finansowych z rezerwy ogólnej budżetu państwa (m.in. analizę i opiniowanie wniosków) - wskazał resort.

Kamila Król jest absolwentką Uniwersytetu Warszawskiego, gdzie w 2017 r. uzyskała tytuł magistra prawa finansowego i skarbowości. Posiada licencjat ze specjalizacją samorząd terytorialny i polityka regionalna oraz licencjat z europeistyki.

Dołącz do dyskusji: Kamila Król nowym wiceministrem rozwoju i technologii

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl