SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Kampania reklamowa "Woda"

Saatchi & Saatchi dla Polskiej Akcji Humanitarnej

Agencja Saatchi & Saatchi wspólnie z Polską Akcją Humanitarną zorganizowały  konferencję prasową, dotycząca programów wodnych PAH. Była  ona częścią wspólnie prowadzonej kampanii reklamowej "Woda", nagłaśniającej problem braku dostępu do wody pitnej w wielu regionach świata.

Konferencja odbyła  się 29 lipca przy ulicy Bagatela 12. W jej trakcie omówione zostały programy wodne Polskiej Akcji Humanitarnej, ich powody, planowany przebieg oraz sposoby wykorzystania funduszy, które pozyskane zostaną dzięki wspólnej akcji z Saatchi & Saatchi. Kompleksowo omówiony został także zakres działań w ramach kampanii reklamowej, uczestniczące w niej media oraz  przykłady reklam  biorących udział w akcji. Zaproszeni goście mogli także zapoznać się ze zdjęciami, dokumentującymi pierwszy etap rozpoczętej 12 lipca akcji - plakatowej kampanii wprowadzającej, realizowanej na klatkach schodowych.

W Konferencji wzięli udział zarówno przedstawiciele Saatchi & Saatchi jak i PAH. Agencję Saatchi & Saatchi reprezentowali  dyrektor kreatywny Jacek Szulecki, account director Aneta Świerszcz oraz account supervisor Dorota Krasnodębska. Z ramienia PAH w konferencji wzięła udział Prezes Fundacji Janina Ochojska.

Kampania "Woda" prowadzić ma nie tylko do nagłośnienia istnienia problemu braku dostępu do wody pitnej, ale także przekonać odbiorców do udzielania wymiernej pomocy. Jednym z zadań akcji jest uświadomienie Polakom, że 5 złotych to suma wystarczająca na zaspokojenie czyjegoś pragnienia przez miesiąc. Informacja o tym pojawi się we wszystkich mediach zaangażowanych w kampanię.

Kampania zaplanowana została w oparciu o typowy profil dotychczasowych darczyńców Pajacyka oraz osób, które przekazały PAH jeden procent swojego podatku. Działania przeprowadzone zostaną zarówno w oparciu o media standardowe (prasa, radio, telewizja, Internet) jak i niestandardowe formy reklamy: plakaty w pociągach oraz akcje w biurowcach i na klatkach schodowych). Specjalnie na potrzeby kampanii stworzona zostanie strona WWW (www.wodapitna.pl). Akcja podzielona została na dwa etapy, w pierwszym z nich (od 12 lipca) oparta jest  głównie o plakaty, utrzymane w stylu ogłoszeń o przerwach w dostawie wody. W etapie drugim (od 20 lipca) uruchomione zostały  media standardowe oraz działania prowadzone w pociągach. Kampania trwać będzie do końca sierpnia.

Za stronę kreatywną oraz produkcję kampanii odpowiada agencja Saatchi&Saatchi, poszukiwaniem mediów, które umożliwią społeczne przeprowadzenie kampanii zajmuje się dom mediowy Zenith Media. Kampania "Woda" stanowi kontynuację dotychczasowych działań Saatchi & Saatchi na rzecz PAH, agencja odpowiedzialna jest także za kampanie reklamowe marki Pajacyk.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Kampania reklamowa "Woda"

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl