SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Podsiadło, Wieniawa i Szpura w kampanii „Zabierz głos, bo go stracisz” Fundacji Batorego

W nowej odsłonie kampanii społecznej "Zabierz głos, bo go stracisz" w obiektywie Zuzy Krajewskiej, Chrisa Niedenthala, Tadeusza Rolke i Jacka Kołodziejskiego pojawiły się znane osoby, m.in. Dawid Podsiadło, Julia Wieniawa czy Areta Szpura. Mają zachęcić do głosowania w wyborach parlamentarnych.

fot. Jacek Kołodziejski Article

Fundacja Batorego pod koniec września br. ruszyła z kampanią profrekwencyjną przed październikowymi wyborami parlamentarnymi, w której zachęcała do pójścia do urn hasłem "Zabierz głos, bo go stracisz".

Teraz w nowej odsłonie akcji w obiektywie znanych fotografów pojawili się ludzie ze świata mediów, kultury czy muzyki. Na zdjęciach został uchwycony m.in. Dawid Podsiadło, Julia Wieniawa, Anita Sokołowska, Max Cegielski, Mateusz Damięcki, Krzysztof Zalewski, Rafał Masny, Areta Szpura, ale i profesor Adam Strzembosz i Wanda Stawska.

Kampania jest prowadzona głównie w social mediach, skupia się na prezentacji zdjęć wybranej osoby z grafiką – czerwonym kwadratem, który ma symbolizować miejsce na oddanie wyborczego głosu oraz hasłem: "Zabierz głos".

Spot z Andrzejem Sewerynem jako lektorem

Projekt jest częścią szerokiej kampanii profrekwencyjnej Fundacji im. Stefana Batorego, w ramach której emitowany jest m.in. spot telewizyjny.

 

W wideo różne osoby zabierają głos i wypowiadają się ponad sporami politycznymi. Odwołują się do swoich własnych przekonań, do tego, na czym im naprawdę zależy. Każdy z nich ma swój powód, aby iść na wybory. Młody mężczyzna myśli o czystym powietrzu, starsza pani o służbie zdrowia, ktoś inny o ludzkiej solidarności. Na koniec kobieta zdecydowanym głosem mówi: „Kiedy mówią mi, co się liczy… ja wiem, że mój głos liczy się tylko, jeśli go oddam”.

Spot zamyka głos Andrzeja Seweryna, który do pójścia do urn apeluje hasłem kampanii „Zabierz głos, bo go stracisz! 13 października głosuj w wyborach do Sejmu i Senatu”.

 

W ramach kampanii powstała strona internetowa zabierzglos.pl z najważniejszymi informacjami, dotyczącymi głosowania i wydarzenie na Facebooku. Zainteresowani mogą użyć nakładki na zdjęcie profilowe, stylizowanej na fotografię wykonaną w ramach kampanii.

To niejedyna kampania społeczna, która ma zachęcić Polaków do oddania głosu 13 października. W akcji "Olśnienie" raperzy tacy jak Peja, Sokół, Żabson, Taco Hemingway, Otsochodzi czy Kizo również mobilizują młodych Polaków do udziału w wyborach.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Podsiadło, Wieniawa i Szpura w kampanii „Zabierz głos, bo go stracisz” Fundacji Batorego

5 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Tosia
Co to jest WIENIAWA?
5 0
odpowiedź
User
Mela
Fundacja Batorego... Mogli od razu dopisać, żeby nie głosować na PiS.
5 1
odpowiedź
User
asia
raczej zniechęcają do głosowania
3 1
odpowiedź
User
tak
Panie Dawidzie,tak Pani Julio,ni epozwolę,by ktoś zmniejszył waszą obecność w medaich publicznych,pana w trójce,pani w serialach,na penow pójdę i innym polecam,obywatelski przywilej,koniecnozść,obowiązek,możliwość,coś bardzo ażnego jakkolwiek to kto nazwie;warto,trzeba iść,nei milkną dyskusje,czy to powino być obowiązkowe,są kraje,_demokratyczne,gdzie jest,a w każdym razie są odpowiedien rekompensaty konsekwecje na nie pzójście,oczywiścienie k arn ei iendla te ogco nie ,ospzedł.:) warto posprawdzać;no aelt o sprawa akżdego,jego umienias,prywatna,czyżnie?prywatna.NIemneij namawiam,sam pójdę i ine pozwolę na ile mogę,w tym najnajminejszym stopniu,by lewizna i syfylicja neiobywatelska zabrała mi głos bądź sprowadziła go do papierka po ukcierku.N aile on ejst dziś ważny,będzie przy ewentualnej kontynuacji tychr ządów,cy zinnych ejszcze?osbnoyte atma,e la nto na pewon nei powzwolę.I słusznie,jeślinei chodzimy na wybory,to potem omżemy nie mieć możliwości.Mamy,więc....do urn!
0 1
odpowiedź
User
Kacpi
Fundacja Batorego - i wszystko jasne.
2 2
odpowiedź