SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

TVP uruchomi kanał młodzieżowy. Ma nadawać jako Alfa TVP

Szykowana przez Telewizją Polską telewizja dla młodzieży TVP Teen ma nadawać jako Alfa TVP - dowiedział się portal Wirtualnemedia.pl.

Telewizja Polska uruchomienie TVP Teen zapisała w projekcie zmienionej karty powinności spółki na lata 2020-2024. Wniosek wprowadzający do niej TVP Teen trafił do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji w połowie lipca 2021 roku, ale po dwóch miesiącach został wycofany. W nowym wniosku projekt już się nie znalazł.

W ub.r. informowano, że kanał TVP Teen ma być adresowy do dzieci i młodzieży w wieku 10-16 lat. Na antenie, której będzie towarzyszył serwis online, miały być emitowane treści edukacyjne i rozrywkowe. Planowano też emisję filmów, seriali animowanych i seriali fabularnych. TVP Teen miało nadawać nie mniej niż 17 godzin na dobę.

Za TVP Teen odpowiada Justyna Karnowska

Jak dowiedział się portal Wirtualnemedia.pl prace nad projektem cały czas trwają. Kieruje nim Justyna Karnowska, szefowa kanału dziecięcego TVP ABC. To obecnie najpopularniejsze stacja dla dzieci w naszym kraju.

Z informacji Wirtualnemedia.pl wynika, że TVP niedawno zleciła specjalne badania dotyczące nazwy czy formuły projektu. Gdy ruszy, ma finalnie nosić inną nazwę niż TVP Teen.

Zobacz także: TVP Nauka w telewizji naziemnej i kablówkach. Koszt 40 mln zł. „Chcemy zachwycić obrazem”

Jak wynika z naszych informacji nowy projekt Telewizji Polskiej będzie nadawał jako Alfa TVP. Określeniem Alfa nazywa się osoby urodzone po 2010 roku.

TVP ma swoje kanały tematyczne

Po październikowym debiucie TVP Nauka w ofercie Telewizji Polskiej jest 21 kanałów. TVP1, TVP2, TVP3, TVP ABC, TVP Kultura, TVP Historia, TVP Sport, TVP Info, TVP Kobieta, TVP Polonia, TVP Rozrywka, TVP Dokument, TVP Seriale, TVP HD, TVP Wilno, TVP World, Belsat, TVP ABC 2, TVP Kultura 2, TVP Historia 2 i TVP Nauka (nie licząc dodatkowych 16 wersji TVP3 z niedawno uruchomioną mutacją dla Elbląga i TVP Parlament).

W drugiej połowie listopada dołączy do nich okolicznościowy TVP 4K z okazji mundialu. Z projektu Karty Powinności wynika, że pochłonie w tym roku 2,2 mln zł, a w przyszłym ani złotówki. Ma wrócić w 2024 roku i kosztować 36 mln zł.

W 2023 roku ma ruszyć natomiast Alfa TVP. Z powodu inflacji TVP wycofała się z uruchomienia TVP Muzyka.

Nic nie wskazuje jednak na to, żeby miała zrezygnować z tworzenia nowych stacji tematycznych. - Uruchomienie kolejnych kanałów tematycznych jest elementem strategii spółki. Informację na temat rozszerzenia portfolio Telewizji Polskiej przekażemy w odpowiednim terminie w ramach kampanii marketingowej - informuje Wirtualnemedia.pl Centrum Informacji TVP. Na pytania o celowość emisji tylu stacji TVP nie odpowiedziała.

W ub.r. przychody Telewizji Polskiej zwiększyły się o 7,2 proc. do 3,25 mld zł, a przy wzroście kosztów operacyjnych o 21,7 proc. do 3,12 mld zł zysk netto skurczył się ze 198,32 do 3,89 mln zł.

Czytaj także: TVP druga po chińskiej CCTV. "Chce mieć, więc zrobimy TVP Księżyc"

W planie finansowym na br. Telewizja Polska zapisała wzrost przychodów do 3,42 mld zł, zwiększyć mają się zarówno wpływy z reklam i sponsoringu, jak i rekompensaty abonamentowej. W górę pójdą też koszty energii i usług zewnętrznych, a ze sprzedaży obligacji skarbowych nadawca spodziewa się minimum 171 mln zł straty.

Dołącz do dyskusji: TVP uruchomi kanał młodzieżowy. Ma nadawać jako Alfa TVP

43 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Ywetta Badz
Młodzież jak młodzież, ale g...a ani szamba nie będzie oglądać. Za to cyk kolejne miliony dla suskiego i Sasina - im te pieniądze się należą!!!
odpowiedź
User
Uguv
Ludzie, przecież młodzież nie ogląda TV. Przestańcie marnotrawić kasę. Dostajecie rocznie 2 miliardy z naszych pieniędzy i szastacie nimi na gówniane przedsięwzięcia.
odpowiedź
User
Iryk
2 miliardy na TVP błoto jajka marnotrawstwo pieniędzy. Mamy dość nie idzie tego oglądać.
odpowiedź