SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Kanał NTV jako pierwszy w Rosji będzie wykorzystywał transmisję 5G

Należący do Gazprom-Media kanał telewizyjny NTV zapowiedział wykorzystanie technologii 5G w swoich transmisjach. Będzie to pierwsze tego typu rozwiązanie zastosowane na rynku w Rosji.

Article

Gazprom-Media to rosyjski koncern mediowy funkcjonujący w Rosji od 1998 r. W swoim portfolio ma szereg naziemnych kanałów telewizyjnych, m.in. NTV, TNT, Friday!, TV-3, TNT4, Match TV oraz 2x2.

Czytaj także: Rosja nie przedłuży akredytacji Tomaszowi Jędruchowowi z TVP

NTV z transmisją 5G

Teraz poinformowano, że NTV będzie pierwszym rosyjskim kanałem telewizyjnym, który wykorzystuje transmisję 5G. W ramach prezentacji rozwiązania otwarto studio na Forum Ekonomicznym w Sankt Petersburgu (PMEF-2021), skąd, współpracując z MegaFon, NTV będzie nadawać na żywo w sieci 5G w całym kraju.

Według zapowiedzi w studiu NTV zostanie zainstalowany monitor, który ma zademonstrować różnicę w szybkości transmisji w 4G i 5G. Będzie on podzielony na dwie części, do których treści wideo będą przekazywane za pomocą dwóch kanałów komunikacyjnych.

Czytaj także: Litwa zakazała emitowania rosyjskiej telewizji RT na swoim terytorium

NTV pokaże także transmisje na żywo 10 kanałów pierwszego multipleksu w HD, w tym kanały tematyczne NTV (NTV-Pravo, NTV-Style, NTV-Serial, NTV Hit), a także NTV-Mir.

 

Dołącz do dyskusji: Kanał NTV jako pierwszy w Rosji będzie wykorzystywał transmisję 5G

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl