SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Kanał Zero traci znanego dziennikarza. "Dostałem inną ofertę pracy"

Dziennikarz śledczy Mariusz Zielke rozstaje się z Kanałem Zero. - Po prostu dostałem inną ofertę pracy i zdecydowałem się ją przyjąć - tłumaczy Wirtualnemedia.pl Zielke. 
 

Mariusz Zielke, fot. screen z YouTube Mariusz Zielke, fot. screen z YouTube

W styczniu br. informowaliśmy, że Mariusz Zielke dołączył do Kanału Zero. Teraz okazuje się, że rozstał się już z projektem Krzysztofa Stanowskiego. - To ja odszedłem z Kanału Zero - przekazał Zielke w rozmowie z Wirtualnemedia.pl.

I dodał: „Nie ma żadnego konfliktu, sporu. Po prostu dostałem inną ofertę pracy i zdecydowałem się ją przyjąć. Realizuję już kolejny film dla innego producenta. O szczegółach będę informował w odpowiednim czasie.” Poprosiliśmy Krzysztofa Stanowskiego o komentarz, ale do momentu publikacji tego artykułu nie otrzymaliśmy od niego odpowiedzi.

Mariusz Zielke rozstał się z Kanałem Zero

Mariusz Zielke zdążył przygotować w Kanale Zero godzinny film dokumentalny „Michał Wiśniewski: oszust czy ofiara?”. Materiał został opublikowany 3 lutego a więc dwa dni po oficjalnym starcie projektu Stanowskiego. Do tej pory film zebrał ponad 1 mln wyświetleń.

Czytaj także: Coraz więcej kobiet u Stanowskiego

Dwa dni po emisji dokumentu Wiśniewski wystąpił także w programie „Godzina zero”, który prowadził Stanowski. Mariusz Zielke stwierdził, że film o Michale Wiśniewskim nie miał żadnego wpływu na jego odejście z Kanału Zero.

Zielke to dziennikarz śledczy, przez lata związany z „Pulsem Biznesu”. Od 2009 roku nie współpracuje z żadną zewnętrzną redakcją, przygotowuje m.in. publikacje w internecie oraz pisze książki.

Projekt Stanowskiego ma już ponad milion subskrypcji

W 2019 roku Mariusz Zielke wypuścił cykl artykułów na temat muzyka jazzowego Krzysztofa S. , któremu zarzucił popełnianie czynów pedofilskich. Na ten temat nagrał także film dokumentalny „Bagno”.

Czytaj także: Kanał Zero odwołał debatę

Kanał Zero ma już ponad 1,04 mln subskrybentów, a wszystkie filmy na tym kanale zebrały prawie 105 mln wyświetleń. Najpopularniejsze nagrania to: „Dziennikarskie zero: „Cała prawda o Derpienski” (3,5 mln odsłon) oraz „Godzina zero - wywiad z Andrzejem Dudą” (2,8 mln). 

Dołącz do dyskusji: Kanał Zero traci znanego dziennikarza. "Dostałem inną ofertę pracy"

16 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Oraj
Nie oglądam Kanału Zero
36 20
odpowiedź
User
Ola
Kasa jest w TVP Ciągnie do niej
13 5
odpowiedź
User
Media Insider
Ha ha, nie było nikogo, kto by wcześniej uprzedził Stanowskiego?
12 10
odpowiedź