SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Kanał Zone TV nie wystartuje na satelicie? „Projekt pod znakiem zapytania”

Po otrzymaniu miejsca na MUX-8 dla Kiwi TV Agora chce ponownie rozważyć uruchomienie kanału Zone TV na satelicie. - Realizacja tego projektu stoi pod znakiem zapytania - tłumaczy portalowi Wirtualnemedia.pl Bartosz Hojka, prezes Agory.

Bartosz Hojka, prezes AgoryArticle

Zone TV ma być kanałem telewizyjnym poświęconym kulturze z elementami rozrywki i stylu życia. Nad projektem Agora pracuje od 2014 roku, a w grudniu ub.r. otrzymała koncesję satelitarną na nadawanie tego programu (więcej informacji tutaj).

Na ofertę programową TV Zone złożyć się mają m.in. filmy dla całej rodziny, audycje muzyczne, koncerty, spektakle czy programy o książkach. Na antenie nie zabraknie pozycji poświęconych zdrowiu oraz edukacji.

Nad projektem pracowała utworzona w Grupie Agora spółka TV Zone, która w konkursie o miejsce dla kanału lokalno-samorządowego na MUX-8 również zgłosiła swoją propozycję. W ubiegłym tygodniu Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji zdecydowała jednak, że miejsce to otrzyma kanał Zoom TV, który uruchomi spółka Cable Television Networks & Partners (założona przez Polską Izbę Komunikacji Elektronicznej przy inwestycji Kino Polska TV).

Dodajmy, że Agora startowała w konkursie na wszystkie cztery miejsca, a wygrała tylko jedno. Prezes Bartosz Hojka tłumaczy jednak portalowi Wirtualnemedia.pl, że po otrzymaniu koncesji na nadawanie dla Kiwi TV (uniwersalny kanał lifestylowy) spółka będzie musiała rozważyć, czy uruchomienie kanału Zone TV nadal mieści się w jej strategii.

- Realizacja tego projektu stoi pod znakiem zapytania. Biorąc pod uwagę otrzymanie koncesji na nadawanie Kiwi TV, będziemy rozważać różne scenariusze odnośnie TV Zone. Mamy czas na uruchomienie TV Zone do połowy 2016 roku - mówi Hojka.

Warto podkreślić, że Agora nie wyklucza złożenia wniosków odwoławczych od decyzji KRRiT w sprawie postępowania konkursowego. - Czekamy na uzasadnienie decyzji - ucina Hojka.

Dołącz do dyskusji: Kanał Zone TV nie wystartuje na satelicie? „Projekt pod znakiem zapytania”

2 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Ex
Bo Zone TV miał być stworzony na potrzeby DVB-T. Dobrze że PIKE dostało koncesje na kanał lokalny bo byłaby propaganda na całego.
odpowiedź
User
igorek54
AGORA chyba szybko zweryfikuje budżet. Może się okazać, że wpływy do sakiewki będą całkiem inne niż się spodziewali jeszcze 6 m-cy temu kiedy planowali wejście na Mux i SAT. Kto mógł przewidzieć, że Polska tak bardzo pójdzie w prawo ?
odpowiedź