SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

UOKiK kontra Polsat. „Nasza polityka jest przejrzysta i transparentna”

Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów wszczął postępowanie przeciw Telewizji Polsat oraz czterem spółkom należącym do Discovery, chodzi o sprzedaż kanałów w pakietach operatorom satelitarnym i kablowym. - Oczywiście będziemy prowadzili dialog z regulatorem, wierzymy, że nasza polityka jest przejrzysta i transparentna - deklaruje Maciej Stec, wiceprezes ds. strategii Cyfrowego Polsatu i Polkomtela.

fot. Shutterstock.com Article

Urząd antymonopolowy wszczął postępowanie, ponieważ w ostatnim czasie miał otrzymywać skargi od operatorów, stowarzyszeń branżowych oraz konsumentów, dotyczące „ograniczania swobody kształtowania oferty programowej czy wyboru programów telewizyjnych”. Przeprowadził postępowanie wyjaśniające, w ramach którego zbierał informacje od przedstawicieli branży, ale też innych regulatorów.

- Głos płynący z rynku był jednoznaczny i wskazywał na pogłębiającą się nierównowagę między nadawcami lub dystrybutorami a operatorami, za co w konsekwencji płacą konsumenci. Z naszych ustaleń w ramach postępowania wyjaśniającego wynika, że powyższy stan jest konsekwencją polityki sprzedażowej nadawców lub dystrybutorów telewizyjnych - Telewizji Polsat oraz spółek z grupy Discovery - uzasadniał Tomasz Chróstny, prezes UOKiK.

Stec: Nasza polityka jest przejrzysta i transparentna

Podczas ostatniego wideo spotkania z dziennikarzami na którym zarząd Cyfrowego Polsatu przedstawiał wyniki finansowe za I kwartał br., przedstawiciele Grupy zostali zapytani o wszczęte przez UOKiK postępowanie.

Maciej Stec, wiceprezes ds. strategii Cyfrowego Polsatu i Polkomtela zadeklarował: - Oczywiście będziemy prowadzili dialog z regulatorem, wierzymy, że nasza polityka jest przejrzysta i transparentna, natomiast na tym etapie nie ma jeszcze wiele do komentowania. Natomiast będziemy oczywiście prowadzili dialog z UOKiK - podkreślił.

Postępowanie prezesa Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów dotyczy Telewizji Polsat oraz spółek Discovery Communications Europe, Discovery Communications Benelux, Discovery Polska i Eurosport zajmujących się dystrybucją kanałów telewizyjnych.

Jerzy Straszewski, prezes zrzeszającej głównie sieci kablowe Polskiej Izby Komunikacji Elektronicznej oceniał w rozmowie z portalem Wirtualnemedia.pl, że „zaburzenie równowagi konkurencyjnej wpływa negatywnie na funkcjonowanie całego rynku telewizyjnego”.

Za nadużywanie pozycji dominującej przedsiębiorcom grozi kara do 10 proc. rocznego obrotu.

Kara dla Plusa

Kilka dni temu Sąd Ochrony Konkurencji i Konsumentów podtrzymał grzywnę w wysokości prawie 18,5 mln zł nałożoną przez prezesa UOKiK na Polkomtel, operatora sieci telekomunikacyjnej Plus, należącego do Grupy Cyfrowy Polsat.

W 2016 roku prezes Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów nałożył na Polkomtel i Cyfrowy Polsat kilka kar w łącznej kwocie 40,4 mln zł. Dotyczyły realizowanej w drugiej połowie 2014 roku kampanii pod hasłem "Power LTE - Internet LTE bez limitu danych”.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: UOKiK kontra Polsat. „Nasza polityka jest przejrzysta i transparentna”

2 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
P
Bardzo przejrzyście podlizują się PiSowi.
1 0
odpowiedź
User
ezk
UOKIK pewnie nic nie zrobi bo kolosów się nie rusza tylko małych gnębi
0 0
odpowiedź