SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Kanały Polsatu na platformie N, nowe stacje TVN w Cyfrowym Polsacie

Grupa Cyfrowy Polsat i Grupa TVN porozumiały się w zakresie obecności kanałów Grupy Polsat w ofercie platformy N oraz dołączenia kolejnych stacji Grupy TVN do oferty Cyfrowego Polsatu.

Kanały Polsatu na platformie N, nowe stacje TVN w Cyfrowym Polsacie

Podpisane umowy przewidują, że do oferty platformy N dołączy dziesięć kanałów Grupy Polsat, która stała się niedawno częścią Cyfrowego Polsatu. Będą to stacje: Polsat, Polsat HD, Polsat News, Polsat 2, Polsat Cafe, Polsat Play, Polsat Film, TV Biznes (dotychczas był już jednak w ofercie N jako kanał FTA), Polsat JimJam (zastąpi w N stację JimJam) oraz przygotowywany Polsat Sport News (ma być kanałem na drugi multipleks naziemny). N włączy też należącą do właściciela Polsatu Zygmunta Solorza-Żaka Superstację.

Należąca do TVN platforma to kolejny operator satelitarny, który dołączy kanały Polsatu. Wcześniej, we wrześniu ub.r. włączone zostały one do oferty Cyfry+ (więcej na ten temat). Przed tym okresem stacje Polsatu dostępne były tylko w Cyfrowym Polsacie oraz w sieciach kablowych. Platforma ta posiada nadal wyłączność na cztery kanały sportowe pod marką Polsat Sport.

Z kolei abonenci Cyfrowego Polsatu, dzięki podpisanym umowom, otrzymają dostęp do kanałów TVN HD, TVN HD+1, TVN CNBC oraz oficjalnie do stacji Telezakupy Mango (dotychczas dostępna była w CP jako kanał FTA). Tym samym będą oni mieli możliwość oglądania łącznie 10 kanałów Grupy TVN. Dotychczas Cyfrowy Polsat oferował bowiem takie stacje tej spółki jak TVN, TVN 7, TVN 24, TVN Turbo, TVN Meteo, TVN Style. Zgodnie z zapisami umów, Cyfrowy Polsat będzie kontynuował dystrybucję tych stacji. Dodatkowo, platforma w piątek 29 kwietnia br. dołączyła do swojej oferty kanał Religia.tv, który należy do Grupy ITI, właściciela Grupy TVN. (poczytaj więcej)

Wspomniane umowy weszły w życie 1 maja br. i obowiązywać będą do 30 kwietnia 2015 roku. Kanały fizycznie mają pojawić się w ofertach platform 5 maja br. (nie dotyczy to kanału Polsat Sport News, który jest w przygotowaniu).

Strony nie ujawniają warunków finansowych transakcji, ale podały, że wartość umów może przekroczyć 10 proc. kapitałów własnych zarówno TVN jak i Cyfrowego Polsatu.

Platforma N na koniec ub.r. miała 805 tys. abonentów, zaś Cyfrowy Polsat – 3,43 mln.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Kanały Polsatu na platformie N, nowe stacje TVN w Cyfrowym Polsacie

21 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
SUPER
pięknie sie stało i tak ma być
8 8
odpowiedź
User
Tak ma być!
Zawsze razem przeciwko katolickiemu Polaczkom. Powoli zazębiają się dawne sojusze!
8 8
odpowiedź
User
lol
No to ładnie... cyfra nie tak dawno się tak chwaliła kanałami polsatu a teraz CP i N powymieniali się nie tylko zwykłymi kanałami jak w przypadku c+, ale także tymi w hd.
8 8
odpowiedź