SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Kanały TVP na MUX-8 dopiero w połowie 2018 roku

Kanały TVP na MUX-8 pojawią się dopiero w połowie 2018 roku - zapowiada prezes Jacek Kurski, prezes TVP. Na razie trwają negocjacje nadawców z EmiTelem ws. stawek płaconych za dosył kanałów do tego multipleksu.

Jacek Kurski, prezes TVP - fot. akpaArticle

Ósmy multipleks został uruchomiony w połowie 2016 roku. Od końca października 2016 r. na MUX-8 nadawany jest kanał Zoom TV (należący do Cable Television Networks & Partners), od listopada kanał Nowa TV (ZPR Media), a od początku grudnia  - WP (Wirtualna Polska) i Metro (nadawcą była Agora, ale kanał został przejęty przez Discovery Polska). Technicznym operatorem multipleksu jest firma Emitel.

Trzy sloty na tym multipleksie przyznano Telewizji Polskiej, która może umieścić tam trzy kanały w standardowej rozdzielczości (SD) lub jeden w standardowej rozdzielczości i drugi w jakości HD.

Telewizja Polska odwleka jednak z uruchomieniem kanałów na multipleksie ósmym, co było tłumaczone bardzo niską jakością sygnału, a także problemami z dźwiękiem, polaryzacją i obowiązkiem przestawiania anten. W sierpniu ub.r. informowaliśmy, że nadawca publiczny chce wejść na MUX-8 w 2018 roku (prawdopodobnie na początku roku) i zająć od razu wszystkie przyznane sloty.

Kanały TVP na MUX-8 dopiero w połowie 2018 roku

Kanałów TVP nie będzie na MUX-8 jednak w czasie igrzysk olimpijskich w Korei Południowej, ale z zapowiedzi prezesa Jacka Kurskiego wynika, że mogą się pojawić w okolicach mundialu, do którego relacji TVP ma prawa.

Kurski przyznaje, że trwają rozmowy z Emitelem na temat warunków uruchomienia nadawania na MUX-8.

- Bylibyśmy na multipleksie ósmym game-changerem, nasze pojawienie się tam odbyłoby się z korzyścią dla całego rynku - mówi Kurski, dodając jednak, że na razie trwają negocjacje stawek na nadawanie na MUX-8. - Nasze wejście na MUX-8 przy niższych cenach i tak zapewniłoby Emitelowi wpływy, musimy też być najpierw pewni, że rzeczywiście będzie zapewniony dostęp widowni do MUX-8, a to wymaga kampanii promocyjnej, przy której liczymy na wsparcie Emitela, który także powinien być tym zainteresowany - dodaje Kurski.

Nadal brak konkretnych szczegółowych informacji o ofercie programowej, którą TVP zaproponuje na ósmym multipleksie. Rozważane jest wrzucenie tam kanału TVP Sport w wersji HD. Inne rozwiązanie to przeniesienie dwóch kanałów z MUX-3 na MUX-8 i uruchomienie TVP Sport HD na multipleksie trzecim, który ma lepszy zasięg.

Dane Nielsen Audience Measurement pokazują, że w 2017 roku to Metro zbudowało najwyższy wynik (0,55 proc. udziału w grupie 4+), a za nim uplasowały się Zoom TV (0,52), WP (0,50) i Nowa TV (0,41).

Dołącz do dyskusji: Kanały TVP na MUX-8 dopiero w połowie 2018 roku

26 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Marcin
Panie Kurski przestań pan już kłamać i śmiać się pod nosem z widzów telewizji naziemnaj bo ja dzięki panu kłamaniu nie zamierzam już zagłosować na PiS bo ledwo pan przyszedł to pierwsze co zrobił to zabrał nam dostęp do TVP Polonia. Nie wspomnę już o kłamstwach na temat TVP Sport w telewizji naziemnej. Widać niezłą ma pan zabawe z roztwaniania publicznej kasy na playbeki despacito ale wszystko do czasu. TVP jak nikt inny powinien wspierać rozwój telewizji naziemnej, szkoda że za pana prezesury jest wręcz odwrotnie!!
odpowiedź
User
Raffal
Szkoda, mux-8 ma tak mały zasięg. 25km od nadajnika i tv nie da się już oglądać ☹
odpowiedź
User
Daro
Kultura TVP i rozrywka na mux 8 a ma mux 3 tvp sport i wszyscy zadowoleni
odpowiedź