SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Kanały TVP niedostępne w GigaNagrywarce Netii

Netia usunęła ze swojej GigaNagrywarki wszystkie kanały Telewizji Polskiej - dowiedział się portal Wirtualnemedia.pl. W praktyce oznacza to, że użytkownicy nie mają możliwości nagrywania, cofania ani zatrzymywania programów publicznego nadawcy.

GigaNagrywarka Netii Article

GigaNagrywarka to usługa dostępna u operatora, pozwalająca na przewijanie, nagrywanie, oglądanie programów po emisji i przechowywanie ich na dysku do 120 dni.

W cenie 5 zł za miesiąc abonent ma możliwość zachowania 100 godzin programów do 30 dni, za 15 zł - 1500 godzin programów przechowywanych jest przez 120 dni.

Brak kanałów TVP

Klienci od kilku tygodni skarżą się jednak, że z oferty GigaNagrywarki zniknęły wszystkie kanały Telewizji Polskiej. Nie można wiec nagrywać, cofać, zatrzymywać itd. Takich kanałów jak TVP Kultura, TVP Historia, TVP1 czy TVP Rozrywka. Operator przyznaje, że jest z tym problem.

- Rzeczywiście, programy zniknęły z GigaNagrywarki. Nie udało się nam porozumieć z nadawcą w tej sprawie. Na tę chwilę nie jestem więc w stanie określić, jak to będzie wyglądało w przyszłości. Jednak co do zasady: we wspomnianej usłudze nie gwarantujemy obsługi konkretnych kanałów telewizyjnych - informuje portal Wirtualnemedia.pl Karol Wieczorek, rzecznik prasowy Netii.

Jak działa GigaNagrywarka

GigaNagrywarka działa jak typowa nagrywarka cyfrowa, przy czym rejestrowane programy nie są zapisywane na dysku twardym urządzenia, tylko w nielimitowanej sieciowej przestrzeni dyskowej (są one tam zachowywane przez 6 miesięcy). Jednocześnie można nagrywać dowolnie dużo programów i przewinąć nadawany program o dwie godziny. Dostępne są też opcje takie jak ustawienie cyklicznego nagrywania kolejnych odcinków określonej produkcji oraz dostęp - w ramach Netia Playera - do 7-dniowej historii danego kanału.

W III kwartale 2020 r. Grupa Netia wypracowała przychody w wysokości 315 mln zł. Liczba usług szerokopasmowego internetu wzrosła do 544 tysięcy, zaś grupa odbiorców ofert telewizyjnych osiągnęła 267 tysięcy.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Kanały TVP niedostępne w GigaNagrywarce Netii

30 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Prośba
Błagam, niech TVP się odpolityczni, bo w porównaniu z komercyjnymi jest naprawdę świetną telewizją, a tą polityką psuje swój wizerunek wśród ludzi!
22 20
odpowiedź
User
drgonzo78
A kto to chce nagrywać? Ewentualnie tylko TVP Kultura, TVP Historia.
21 11
odpowiedź
User
Qurefsky
To swoisty masochizm nagrywać , cofać i jeszcze raz oglądać programy tefałpiss.
31 18
odpowiedź